17. 07. 2017 19:53 | BRATISLAVA/TV Markíza

Danko nepozval Kisku na oslavu výročia Deklarácie o zvrchovanosti

Zaujímavé pritom je, že Danko na slávnostný akt pozval premiéra. Pred dvoma týždňami sa totiž na Fica urazil, že ho nepozval na cyrilometodské oslavy na Devíne.

Oslava výročia Deklarácie o zvrchovanosti.
Oslava výročia Deklarácie o zvrchovanosti. Foto: TV Markíza

Atmosféra medzi najvyššími ústavnými činiteľmi zdá sa hustne. Dnešné oslavy 25. výročia zvrchovanosti sa v parlamente konali v nekompletnom zložení. Na slávnostnom akte chýbal prezident Andrej Kiska. Šéf parlamentu Andrej Danko pritom v príhovore hovoril aj o spájaní síl v prospech vlasti. Prečo prezidenta na akciu nepozvali sme sa ale nedozvedeli.

Červený koberec, nastúpená čestná stráž a čítanie z originálneho textu deklarácie o zvrchovanosti, ktorá viedla k samostatnosti Slovenska. Dnešný pamätný deň na chvíľu rozhýbal prázdninový parlament.

Príhovory predsedu parlamentu a premiéra počúvala v parlamente hŕstka poslancov, a tiež aj dvaja ministri. Otázkou ale je prečo na dnešnom slávnostnom akte chýbal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Podľa našich informácií kancelária Národnej rady , ktorá akciu k výročiu organizovala, hlavu štátu oficiálne nepozvala. Snažili sme sa zistiť dôvod, no hovorkyňa šéfa parlamentu na naše otázky ani telefonáty nereagovala.

Zaujímavé pritom je, že Danko na slávnostný akt pozval premiéra. Pred dvoma týždňami sa totiž na Fica urazil, že ho nepozval na cyrilometodské oslavy na Devíne. Z protokolu Úradu vlády SR však dostal odpoveď, že jeho prejav na oslavách nie je žiaduci.

Na spomínaných oslavách sa však do prezidenta Kisku obul premiér, kde ho kritizoval za to, že na Devín neprišiel. Pokoj zbraní medzi vládou a prezidentom je tak zrejme preč.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?