07. 08. 2017 08:02 | BRATISLAVA/kacs

Ochladenie nepotrvá dlho. Pripravte sa však na veľké teplotné výkyvy

Na víkend opäť príde zmena počasia.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR

Po pekelných horúčavách prišlo na začiatok týždňa ochladenie. Dnes bude oblačno až zamračené, postupne od západu zmenšovanie oblačnosti. Miestami rátajte s dažďom alebo prehánkami. K večeru sa vyskytnú zrážky len ojedinele. Najvyššia denná teplota bude o čosi príjemnejšia. Bude 22 až 27 stupňov, v Žilinskom kraji, Horehroní a na východe Slovenska 16 až 21 stupňov. Fúkať bude severný až severovýchodný vietor 15 až 30 km/h, v nárazoch, najmä na juhovýchode okolo 55 km/h. V Banskobystrickom kraji a popoludní aj na západe prevažne slabý vietor, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

UTOROK:

Už v utorok bude o niečo teplejšie, začne k nám opäť prúdiť teplejší vzduch. Najvyššia denná teplota 26 až 31, na Orave, Liptove, severovýchode a na Horehroní okolo 24 stupňov. Fúkať bude slabý premenlivý, cez deň na západe juhovýchodný až južný vietor 5 až 20 km/h.

STREDA:

V stredu bude jasno až polojasno. Cez deň miestami prechodne oblačno a ojedinele prehánky alebo búrky. Bude však veľmi teplo. Najvyššia denná teplota 28 až 33 stupňov.

ŠTVRTOK:

Malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Cez deň na niektorých miestach prehánky alebo búrky. Mimoriadne teplo. Najvyššia denná teplota 30 až 36 stupňov.

PIATOK:

Polooblačno až oblačno, neskôr od západu ďalšie pribúdanie oblačnosti. Postupne na viacerých miestach prehánky, dážď, miestami aj búrky. Najvyššia denná teplota 27 až 34, v západnej polovici územia väčšinou 20 až 27 stupňov.

SOBOTA:

Oblačno až zamračené a miestami dážď alebo prehánky. Neskôr ubúdanie zrážok a tiež aj oblačnosti. Príde ochladenie, na niektorých miestach aj o 10 stupňov. Najvyššia denná teplota 18 až 24 stupňov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?