08. 08. 2017 19:12 | TOPOĽČANY/TV Markíza

Pár si našiel dom na splátky. Zmluva, ktorú podpísali, je len zdrapom papiera

Už mal byť ich, no zrazu sa musia vysťahovať.

Z domu sa musia vysťahovať.
Z domu sa musia vysťahovať. Foto: TV Markíza

Cez inzerát hľadali rodinný dom na splátky. Taký aj našli a po piatich rokoch mal byť vraj definitívne ich. Pár mesiacov pred uplynutím lehoty sa však z neho musia vysťahovať. Zmluva, ktorú podpísali, je totiž len zdrapom papiera.

K starému dvojizbovému domu v Horných Obdokovciach pri Topoľčanoch sa pani Marcela s druhom dostali cez internet. Dovtedy sa spolu tlačili v garzónke. Pre omeškanú splátku pôžičky z minulosti by totiž v tom čase v banke so žiadosťou o úver na väčšie bývanie neuspeli.

Obe strany podpísali zmluvu o budúcej kúpnej zmluve, v ktorej sa píše aj to, že ak dom do roku 2018 nevyplatia, zmluva sa zmení na nájomnú a oni tak budú len klasickí podnájomníci.

Na prelome leta ich však zaskočil list. „Prišiel nám papier od právničky, že dom užívame neoprávnene a do 31.augusta sa máme vysťahovať," povedala nám pani Marcela.

Ich zmluva je naozaj len bezcenný zdrap papiera

Zmluvu sme ukázali nezávislému právnikovi. Aj podľa neho je iba bezcenným zdrapom papiera a z domu sa budú musieť vysťahovať. Môžu však žiadať o vrátenie platieb.

Odkedy dostali výzvu na vypratanie, majiteľ domu im vraj neberie telefón. My sme sa s ním telefonicky spojili. Podľa neho súčasní obyvatelia dom ničia a keďže je nehnuteľnosť ešte stále jeho, aj to mu prekáža.

Majiteľ domu ale na kameru hovoriť nechcel. Odpovedal nám len cez právnika. Súčasným obyvateľom domu ale navrhli, aby vyplatili zostávajúci úver a dom bude ich.

Kde na to zoberú peniaze, pani Marcela nevie.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?