08. 08. 2017 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Kritická situácia s CT vyšetreniami v Bratislave. Lekári vraj nič podobné ešte nezažili

Do redakcie nám prišlo niekoľko podnetov od pacientov, ale aj samotných lekárov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Je to jedno z najdôležitejších zariadení, ktoré využívajú lekári pri akútnych prípadoch. Na CT či počítačovú tomografiu sa ale pacienti v Bratislave len tak ľahko nedostanú.

Do redakcie nám prišlo niekoľko podnetov od pacientov, ale aj samotných lekárov. Zamestnanci nemocníc hovoria, že niečo podobné nezažili za celú svoju kariéru. Funkčných CT prístrojov je v meste žalostne málo.

Potvrdili nám to aj v dvoch najväčších bratislavských nemocniciach, keď sme sa pokúšali objednať. Podobne je to vraj aj na ďalších pracoviskách. Na vyšetrenie sa čaká aj niekoľko týždňov alebo sa tam vôbec nedostanete.

 

„Dôsledkom technického problému došlo k poruche prístrojov. Na opravách sa intenzívne pracuje," informovala Univerzitná nemocnica Bratislava.

Počítačovú tomografiu vám reálne v takmer pol miliónovej Bratislave urobia iba na dvoch miestach, v Petržalke a v nemocnici v Starom meste, ak nepočítame súkromné kliniky, kde za vyšetrenie zaplatíte.

Dva fungujúce CT prístroje podľa ministerstva zdravotníctva pre celú Bratislavu úplne stačia. Situáciu ale chcú riešiť kúpou nových prístrojov. To ale môže trvať poriadne dlho.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?