09. 08. 2017 16:40 | BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

Najvyššie výstrahy sú späť! V týchto siedmich okresoch bude vo štvrtok najväčšie peklo

Teploty tam budú dosahovať až 38 stupňov.

Slnečné počasie
Slnečné počasie Foto: shutterstock/ Dark Moon Pictures

Horšie už to ani, hádam, byť nemôže. Len pár dní sme si oddýchli od horúčav a sú späť v plnej sile. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na štvrtok výstrahy prvého, druhého a dokonca aj tretieho stupňa pred vysokými teplotami.

Najhoršie na tom bude sedem okresov Nitrianskeho a Trnavského kraja, konkrétne okres Komárno, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Dunajská Streda, Galanta a Hlohovec. V týchto okresoch sa môže teplota vyšplhať až na 38 stupňov. „Vysoká teplota predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," varuje SHMÚ. Výstrahy platia vo štvrtok od 15.00 h do 18.00 h.

Výstrahy pred horúčavami - štvrtok 10.8.
Výstrahy pred horúčavami - štvrtok 10.8. Foto: SHMÚ
 

Pre približne polovicu Slovenska platí od 14.00 h do 18.00 h výstraha 2. stupňa. Týka sa okresov Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec, Levice, Topoľčany, Zlaté Moravce, Piešťany, Senica, Skalica, Trnava, Bánovce nad Bebravou, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Prievidza, Trenčín, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Humenné, Prešov, Vranov nad Topľou, Košice mesto, Košice okolie, Michalovce, Rožňava, Sobrance a Trebišov. Teplota by sa tu mala vyšplhať na 35 až 37 stupňov.

O niečo miernejšia výstraha, 1. stupňa, bude v tom istom čase platiť v okresoch Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Žilina, Kysucké Nové Mesto, Turčianske Teplice, Martin, Ružomberok, Brezno, Gelnica, Spišská Nová Ves, Levoča, Sabinov, Bardejov, Svidník, Stropkov, Medzilaborce a Snina. Ortuť teplomera sa v týchto regiónoch vyšplhá na maximálne 34 stupňov.

Pre zvyšných osem okresov máme dobrú správu. V okolí Kežmarku, Popradu, Starej Ľubovne, Dolného Kubína, Liptovského Mikuláša, Námestova, Tvrdošína a Čadce nehrozia podľa meteorológov veľké horúčavy.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?