10. 08. 2017 08:43 | BRATISLAVA/TASR

Už len z tejto predpovede vám bude poriadne horúco: Platí najvyšší stupeň výstrah

Prečítajte si, kde to bude dnes peklo.

Muž si utiera z tváre pot.
Muž si utiera z tváre pot. Foto: TASR

Slovensku dnes opäť hrozia tropické horúčavy. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre väčšinu Slovenska výstrahy od prvého po najvyšší tretí stupeň.

Najteplejšie má byť v Trnavskom a Nitrianskom kraji, kde môže teplota vystúpiť až na 38 stupňov Celzia. V Bratislavskom, Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom a Prešovskom kraji sa má najvyššie teplota pohybovať od 35 do 37 stupňov Celzia.

Výstrahy pred teplom.
Výstrahy pred teplom. Foto: shmu.sk
 

Žilinský kraj má najnižšiu výstrahu, ale aj tam bude horúco. Najvyššia teplota by mala byť od 33 do 34 stupňov Celzia. V horských oblastiach severného Slovenska by až tak horúco nemalo byť, SHMÚ pre ne nevydal výstrahu.

Na Slovensku bola aj mimoriadne teplá noc.

ZDROJ:Facebook/SHMÚ

Horúčavy predstavujú záťaž pre každý organizmus. Viac sú ohrozené ženy, kolabujú častejšie ako muži. Takisto treba dávať pozor na deti a seniorov. Počas horúčav treba dodržiavať pitný režim. Dospelý človek by mal počas dňa vypiť najmenej tri litre vody, a to v menších dávkach, radí Úrad verejného zdravotníctva.

Vysoké teploty sú záťažou aj pre vtáctvo v mestách. Operencom možno pomôcť jednoducho, na okenný parapet či záhradku stačí dať nízku misku s vodou, napríklad z kvetináča. Horúčavy predstavujú aj potenciálne nebezpečenstvo pre tvorbu požiarov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?