Správy z vášho kraja:
10. 08. 2017 17:14 | ŽILINA/TV Markíza

Mladý umelec zo Žiliny ukazuje, ako skrášliť betónové opachy

Tmavé, špinavé a počmárané, tak vyzerá väčšina podchodov na sídliskách.

Špinavé podchody mení na umelecké diela.
Špinavé podchody mení na umelecké diela. Foto: TV Markíza

Má dosť času, trpezlivosti a fantázie. Mladý umelec zo Žiliny sa snaží svojou prácou ľudí presvedčiť, že aj sprejovanie stien môže byť umenie. Ľudia zo sídliska len otvárajú oči nad jeho výtvormi.

Denis to robí už takmer dva týždne, asi 6 hodín denne. Na steny sídliskového podchodu sprejmi namaľoval niekoľko okolitých hradov a kopcov.

"Dostal som tému, urob slovenskú prírodnú scenériu a vzory som si už vyberal sám. Väčšinou si stiahnem obrázok z internetu, keby som si to mal kresliť tak nad tým návrhom strávim aj dva týždne. Najnáročnejšie je to maľovanie, keďže ide o dosť veľký rozmer, je tu strašne veľa detailov," povedal Denis.

Denis umenie študoval na strednej škole, teraz na vysokej a v podstate sa ním už aj živí. Pri klasických grafitoch by mu stačilo zopár odtieňov, tu ich musí mať desiatky.

"Príroda má v sebe strašne veľa odtieňov a nemôžem tu použiť iba základné odtiene, vyzeralo by to dosť abstraktne a nerealisticky," dodal Denis.

Tmavé, špinavé a počmárané. Takto vyzerá väčšina podchodov na sídliskách. No mladý umelec ukázal, že to môže byť aj inak. Pomohla mu aj mestská poslankyňa, ktoré na túto parádu zohnala od mesta aj od správcu bytovky peniaze.

Viac v reportáži Zuzany Glabazňovej:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?