Sobota 18.11. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
11. 08. 2017 09:11 , článok bol aktualizovaný 11. 08. 2017 11:56 | BRATISLAVA/TASR

Železničná trať v úseku P. Biskupice - Nové Mesto je už prejazdná

Pre poškodené trolejové vedenie nepremáva 201 na hlavnú stanicu.

Vlak spoločnosti RegioJet
Vlak spoločnosti RegioJet Foto: TASR

Železničná trať v Bratislave, v úseku Podunajské Biskupice - Nové Mesto, je opäť prejazdná. Vlaková doprava sa bude postupne normalizovať, informoval hovorca súkromného dopravcu RegioJet Aleš Ondrůj.

Vlaková doprava bola pre výpadok zabezpečovacieho zariadenia Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) v tomto úseku ráno zastavená. Všetky vlaky zo smeru od Dunajskej Stredy končili jazdu v stanici Podunajské Biskupice. Cestujúci mohli využiť na ďalšiu prepravu linky bratislavskej MHD alebo náhradnú autobusovú dopravu, ktorú sa RegioJet snažil zaistiť.

Obmedzenie malo podľa hovorcu dopravcu výrazný vplyv aj na dopravu ďalších vlakov, ktoré jazdili v opačnom smere z Bratislavy do Dunajskej Stredy a Komárna.

Padnuté trolejbusové vedenie pred bratislavskou Hlavnou stanicou.
Padnuté trolejbusové vedenie pred bratislavskou Hlavnou stanicou. Foto: Pavel Steskal
 

Na Hlavnú stanicu v Bratislave nepremáva od začiatku dennej premávky linka MHD číslo 201. Dôvodom je poškodené trolejové vedenie po búrke a veternej smršti, ktorá sa prehnala vo štvrtok (10.8.) hlavným mestom. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojej webovej stránke.

Linka 201 je odklonená zo Šancovej smer Hlavná stanica cez Pražskú na Ulicu Prokopa Veľkého a naspäť tou istou trasou.

Západ Slovenska zasiahli vo štvrtok v noci silné búrky. Sprevádzal ich silný vietor, na bratislavskom letisku namerali rýchlosť v nárazoch 100 kilometrov za hodinu (km/h).

Nepriaznivé počasie na západnom Slovensku zapríčinilo takmer 200 výjazdov hasičov. Najviac zásahov bolo zaznamenaných v Bratislavskom kraji, kde hasiči zasahovali pri 105 udalostiach. Hasiči odstraňovali najmä spadnuté stromy z ciest a osobných áut. Zasahovali aj pri spadnutých stĺpoch elektrického vedenia, telefónnych stĺpoch či strhnutých strechách.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?