11. 08. 2017 09:37 , článok bol aktualizovaný 11. 08. 2017 17:18 | LUČENEC/TV Markíza

Traja opití vodiči z jedného auta už poznajú tresty. Pozrite si ich reakcie po rozsudku

Toľko drzosti zrejme policajti už dlho nezažili.

Groteska v Lučenci. Za volant jedného auta sa počas dvoch hodín posadili traja opilci
Groteska v Lučenci. Za volant jedného auta sa počas dvoch hodín posadili traja opilci Foto: TVNOVINY.sk

Policajti z Lučenca mali v noci plné ruky práce. Tri hliadky zamestnala partia opitých ľudí, ktorá sa viezla v jednom aute. Keď ich zastavila prvá hliadka, vodič nafúkal takmer jedno promile. Polícia zadržala 39-ročného Atillu, pretože nemal ani vodičský preukaz a už štyrikrát mu bol udelený zákaz činnosti viesť motorové vozidlo a v minulosti ho už dvakrát chytili opitého za volantom.

Posádka auta tak zostala bez vodiča. Muži zákona im povedali, aby si zohnali odvoz. Lenže neposlúchli a za volant si sadol ďalší opitý, tentoraz iba 17-ročný Rudolf z Českej republiky, ktorého na to vraj nahovorili. Ten takisto nemal vodičský preukaz. S čím asi partia nerátala, bolo, že ich zastaví ďalšia hliadka. Mladíkovi pri kontrole zistili 1, 2 promile alkoholu v krvi. Tak zadržali aj jeho. Navyše si zavaril ešte viac. Hliadke totiž klamal o svojej identite.

"Zistili sme, že nejde o 21-ročného Petra, za ktorého sa vydával," hovorí krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Akoby to opitým kamarátom nestačilo, do tretice si za volant sadol ďalší z nich. Taktiež opitý. A čo sa stalo? Zastavila ich tretia hliadka mýtnej polície. Štyridsaťročný Robert mal takmer dve promile alkoholu v krvi. Policajti mu zadržali vodičský preukaz. Dostal jeden a pol ročnú podmienku a za volant si nemôže sadnúť dva roky. Podľa našich zistení má na konte vyše 30 priestupkov.

Pred kamerou sa sťažoval na to, ako mu bezpečnostný pás nerobí dobre. "Stáva sa to, ja si nerád zapínam pásy, viete, tlačí ma to," povedal Robert. Tvrdil, že je abstinent a stalo sa mu to výnimočne. Navyše svoj čin pred celým Slovenskom oľutoval.

Rudolf dostal ročný podmienečný trest a k tomu zákaz činnosti na dva roky. Podľa vlastných slov si to v cele predbežného zadržania užil a už nikdy viac to nechce zažiť. 

Podľa hovorkyne krajského súdu Adriany Vaškovej bol Atilla G. odsúdený na nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní troch mesiacov. Obvinenému bol tiež uložený trest zákazu činnosti vedenia vozidiel na dva roky.

Sledujte reportáž Michala Mazúcha:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?