11. 08. 2017 19:00 | DEMANDICE/TV Markíza

Hyenizmus asi nepozná hranice: Zúfalú matku dobitého školáka okradla falošná právnička

Za údajnou právničkou sme sa vybrali do obce pri Leviciach, kde žije s druhom. Ten sa nedávno vrátil z väzenia.

Oklamaná pani Ivana.
Oklamaná pani Ivana. Foto: TV Markíza

Sľubovala hory-doly, no vysvitlo, že je podvodníčka. Matku chlapca, ktorý bol obeťou surovej bitky v Demandiciach, oslovila žena, ktorá sa vydávala za právničku. Obrala ju ale o peniaze.

Mama školáka Tomáša sa ešte spamätáva zo škandálu, ktorý presiahol hranice chotára. Na videu, ktoré zverejnili na sociálnej sieti, jej syna surovo bijú v školskej šatni. Po zverejnení sa jej ozvala neznáma žena.

„Oslovila najprv moju sestru s tým, že chce nám právne pomôcť," povedala mama zbitého chlapca Ivana Viškyová

Komunikovali len cez Facebook. Ivanu presviedčala, že právnu pomoc bude potrebovať a ona to urobí zadarmo. Potrebuje len vstupný poplatok.

„Že maximálne 100 eur, to mi napísala, no, že ja toľko peňazí nemám, keďže som na materskej," odpovedala jej.

Falošná právnička sa napokon uspokojila aj so 60 eurami. A keď pani Ivana začala váhať, či vôbec právnika potrebuje, mladá žena vytiahla v súvislosti s videom s rómskymi bitkármi silný tromf.

„Napísala mi, že ma môžu obviniť z diskriminácie a rasizmu," strašila pani Ivanu.

Stretnúť sa nechcela. Vraj má pojednávania. Peniaze mala Ivana vložiť priamo v banke, to je vraj rýchlejšie.

„Hneď som jej napísala, že je to zaplatené. Ja som jej písala, kedy sa môžeme stretnúť a kedy to vlastne prejednáme. Sa mi neozývala, potom mi napísala, že v priebehu dňa mi zavolá. To bolo všetko," dodala o konci „spolupráce" pani Ivana.

Ivana si povedala, že to len tak nenechá, veď peniaze jej z neba nepadajú. Zašla teda na políciu a podala trestné oznámenie.

Za údajnou právničkou sme sa vybrali do obce pri Leviciach, kde žije s druhom. Ten sa nedávno vrátil z väzenia. Ju sme však doma nezastihli. V obci nám povedali, že ju tam dlhšie nevideli.

Nám sa podarilo zistiť, že mladá žena už podobným spôsobom údajne obrala viac ľudí o peniaze. Tí však trestné oznámenie nepodali.

Viac v reportáži Karola Mindáka:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?