15. 08. 2017 19:40 | BRATISLAVA/TV Markíza

Záhadná zlomenina. Nemocnica tvrdí, že novorodenec si privodil zranenie sám

Matka tvrdí, že zlomeninu jej novorodenej dcére privodila sestrička.

Záhadná zlomenina.
Záhadná zlomenina. Foto: TV Markíza

Príbeh, z ktorého mrazí. Matka mala nájsť v jednej z bratislavských nemocníc svoje bábätko so zlomenou nohou. Myslí si, že zranenie jej dcérky spôsobila zdravotná sestra.

Matka svoj príbeh zverejnila na sociálnej sieti na takzvanej Tabuli hanby:

„Lilianka sa narodila 11. júla v 32. týždni tehotenstva na Antolskej. Prvé týždne strávila na Jiske na štvrtom poschodí, kde bolo o ňu perfektne postarané. Po preklade na šieste poschodie - na oddelenie rizikoví novorodenci, sa starostlivosť úplne zmenila," napísala mama Liliany.

Svoju dcérku mala nájsť na oddelení špinavú. Píše, že keď na to upozornila, starostlivosť sa mala zlepšiť. Všetko sa vraj zmenilo pri odbere krvi. „Lilianke brala krv sestrička z nožičky a pri nešetrnej manipulácií jej zlomila stehennú kosť," stálo v sťažnosti.

O stanovisko sme požiadali univerzitnú nemocnicu v Bratislave.

„V tomto prípade ide o predčasne narodené bábätko, ktoré prišlo na svet v 31. týždni pred mesiacom. Okamžite sa oň postaral zdravotnícky personál. Išlo o hypotrofického novorodenca s nízkou pôrodnou hmotnosťou - 1 600 gramov. Za mesiac sa podarilo jeho váhu zvýšiť na vyše 2 000 gramov," reagovala nemocnica v písomnom stanovisku.

Podľa nemocnice môže u takýchto detí dôjsť veľmi ľahko k zlomenine.

„U tohto novorodenca podľa informácií nemocnice v žiadnom prípade nejde o traumatickú fraktúru. Nie je dôsledkom pádu ani úrazu. Lekári zistili, že bábätko má pripuchnutú nohu, urobili okamžité vyšetrenia a ultrazvuk, previezli ho na Neonatologickú kliniku intenzívnej medicíny Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave," vysvetlila nemocnica.

Snažili sme sa spojiť aj s matkou dieťaťa, no zatiaľ neúspešne. Prípad budeme sledovať aj ďalej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?