17. 08. 2017 10:25 , článok bol aktualizovaný 17. 08. 2017 19:37 | BANSKÁ BYSTRICA/zg, TASR, TV Markíza

Pozrite si video, ako polícia zatýkala utečeného väzňa

Štefana Botu dolapili v obci Lukavica, ktorá je od Banskej Bystrice vzdialená 15 kilometrov.

Štefan Bota - väzeň, ktorého chytili na úteku.
Štefan Bota - väzeň, ktorého chytili na úteku. Foto: TV Markíza

Väzňa, ktorý ušiel z vonkajšieho pracoviska na Zvolenskej ceste v Banskej Bystrici, chytili. Dolapiť sa ho podarilo po 15.00 h v obci Lukavica, okres Zvolen. Medzi Banskou Bystricou a obcou Lukavica je vzdialenosť vyše 15 kilometrov.

Štefan Bota z obce Cinobaňa v okrese Poltár sa dal na útek o 07.40 h, keď vykonával pomocné práce v sklade použitej elektroniky. Podľa našich informácií je otcom desiatich detí a trest si odpykáva za to, že neplatil výživné a za ublíženie na zdraví.

 

Krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková novinárov informovala, že súd mu vymeral trest 28 mesiacov. Na slobodu ho mali pustiť na budúci rok 22. februára.

Odsúdeného muža vypátral služobný pes na vyhľadávanie osôb z oddelenia služobnej kynológie Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici. Do akcie polícia nasadila všetky dostupné sily a prostriedky okresného aj krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici. Pátrali po ňom aj v susedných okresoch.


Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Polícia ďakuje všetkým občanom, ktorý sa jej počas pátrania ozývali a snažili sa byť nápomocní.

Botovi vzniesol vyšetrovateľ obvinie pre trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia. Vec posúdi sudca v super rýchlom konaní.

Zdroj:Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Chronológia útekov väzňov na Slovensku

28. marca 2017 - Policajti Zboru väzenskej a justičnej stráže a Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach pátrali po väzňovi, ktorý ušiel z výkonu práce v obci Perín-Chym v okrese Košice-okolie. Polícii sa ho v krátkom čase podarilo vypátrať pri bývalom poľnohospodárskom družstve v časti Chym a to aj vďaka občanom priľahlých obcí, respektíve starostom, ktorí poskytli informácie a pomohli pri pátraní.

14. novembra 2016 - V ranných hodinách sa vzdialil z pracoviska s dohľadom mimo väzenského ústavu Košice-Šaca 41-ročný odsúdený väzeň. Pracoval v pekárni. Do výkonu trestu pôvodne nastúpil sám, koniec trestu mal mať 12. septembra 2017. Lehotu na podmienečné prepustenie by splnil dňa 12. marca 2017. Po odsúdenom sa začalo pátrať v súčinnosti s Policajným zborom. Zadržali ho 25. novembra 2016. Spoločné opatrenia na vypátranie väzňa realizovali v súčinnosti zložky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach a Zboru väzenskej a justičnej stráže.

8. novembra 2016 - V Rimavskej Sobote ušiel väzeň, išiel na lekárske vyšetrenie a nevrátil sa z neho. Išlo o odsúdeného, ktorý si trest odpykával na otvorenom oddelení Sabová, čo je najmiernejšie väzenie. Mužovi sa mal trest skončiť 16. mája 2018. V rámci cezhraničnej spolupráce odsúdeného zadržali v podvečerných hodinách v Maďarsku v obci Ózd.

2. júna 2016 - Počas väzenských prác neďaleko leopoldovskej väznice utiekol väzeň Ľubomír Behan. Za jeho útek boli prepustení traja dozorcovia. Z väznice sa mu podarilo ujsť ráno. Polícii a príslušníkom Zboru väzenskej a justičnej stráže sa ho podarilo zadržať 8. októbra 2016.

Úkrytom hľadanej osoby bol rodinný dom na adrese trvalého bydliska otca hľadaného. Na základe tejto informácie príslušníci cieľového pátrania Prezídia Policajného zboru pripravili policajnú akciu na zadržanie hľadaného Ľubomíra. Do policajnej akcie sa zapojili prezidiálni cieľoví pátrači, príslušníci Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru, policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trnave a psovodi Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?