Správy z vášho kraja:
23. 08. 2017 17:30 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Natálka mala mať normálny život. Po zákernej chorobe však potrebuje vašu pomoc

Keď mala rok a pol, dostala epileptický záchvat. Dnes je z dievčatka pololežiaca pacientka.

Natálke sa darí robiť malé pokroky.
Natálke sa darí robiť malé pokroky. Foto: TV Markíza

Natálka má osem rokov a prvé zdravotné problémy sa objavili už u mamy Ivany v brušku. Pre problémy s obličkami ju museli v treťom mesiaci života operovať. Po zákroku to vyzeralo tak, že je všetko v poriadku, aj keď žila len s jednou obličkou. Keď ale mala Natálka rok a pol, prišiel šok.

„To že som otehotnela, bol najkrajší dar v mojom živote. Natálka je úžasná, to sa ani slovami nedá opísať, no bojuje s ťažkou chorobou. Keď mala Natálka rok a pol, dostala epileptický záchvat. Po príchode do nemocnice nám oznámili, že prekonala zápal mozgových blán,“ povedala nám Natálkina mama Ivana.

Dva týždne v umelom spánku

Dôvodom zápalu mozgových blán mal byť nejaký vírus. Lekári to vysvetľovali tak, že hlavnou príčinou bola jej znížená imunita. Mama si myslí, že sestrička v nemocnici nezareagovala na dcérin stav správne. Jej stav sa do rána rapídne zhoršil a lekári ju museli na dva týždne uviesť do umelého spánku. Natálka schudla šesť kíl.

Malé, ale veľmi dôležité pokroky

Dnes je z dievčatka pololežiaca pacientka, nerozpráva, ale dôkladným cvičením a kúpeľnou liečbou mama dosiahla, že udrží hlavu, dôkaze chvíľu stáť a robí prvé kroky. Dokonca začala chodiť aj do školy.

Natálka potrebuje rehabilitovať a najviac by jej pomohlo súkromné centrum v Piešťanoch, na ktoré nemajú peniaze.

Pomôcť môžete aj vy

Ťažko skúšanej rodine sa rozhodla pomôcť Nadácia Televízie Markíza spolu s portálom ďakujeme.sk, ktorého tím už osem rokov pomáha a umožňuje ľuďom porozprávať ich príbeh alebo príbeh priateľa, ktorý nemá finančné zdroje na operáciu, liečenie, zdravotné pomôcky, rehabilitáciu či štúdium.

Na ich stránke nájdete Natálkin príbeh a, samozrejme, aj vy jej môžete prispieť a uľahčiť tak život. Cieľová suma je 2 000 eur.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?