Mimoriadna správa
Dráma v obci Hodruša-Hámre! Dobrovoľní hasiči uviazli v šachte
Viac v článku
26. 08. 2017 07:00 | BRATISLAVA/ Reflex

Pre dlh v poisťovni mu nechcú zoperovať pruh. Má čakať, kým mu pôjde o život

Andrej nedokáže vyrovnať dlh v zdravotnej poisťovne, preto ho nechcú nikde operovať.

Pre dlh v poisťovni mu nechcú zoperovať pruh. Má čakať, kým mu pôjde o život
Pre dlh v poisťovni mu nechcú zoperovať pruh. Má čakať, kým mu pôjde o život Foto: Reflex

Pán Andrej sa dostal do začarovaného kruhu. V minulosti neodvádzal odvody do zdravotnej poisťovne a dnes má problém. Potreboval by chirurgický zákrok, no operovať ho nikde nechcú. Poisťovňa totiž odmieta jeho liečbu preplatiť. 

Andrej nám napísal do redakcie Reflexu, pretože sa cíti ukrivdený. "Už asi tri a pol roka fungujem s obojstrannou slabinovou herniou. To znamená, že mám špeciálny pás, ktorý mi tlačí na miesto, kde sa mi tá hernia vyskytla, aby som mohol chodiť a aby ma to až toľko nebolelo. Asi pred dva a pol týždňami som musel ísť na PN-ku, lebo bolesť bola neúnosná," povedal Andrej.

Išiel k svojej obvodnej lekárke, ktorá mu povedala, aby šiel do ružinovskej nemocnice na chirurgiu. Upozornila ho však, že keďže má dlh v zdravotnej poisťovni, tak ho pravdepodobne nebudú operovať. A tak sa aj stalo.

"Pán doktor ma prijal len v ambulancii s tým, že ma nemôže ani vyšetriť a už vôbec operovať, pretože mám ten dlh v zdravotnej poisťovni," povedal mladý muž.

Andrej má dlh voči poisťovni z rokov 2009, 2010, 2011, 2012 a 2014. Teraz si odvody platí a polovicu dlhu splatil.

Prečo však spomínané roky neodvádzal poisťovni peniaze? "Začalo to tým, keď začínali tie nebankové subjekty a lákali ľudí na svoje produkty. Bol som jeden z veľkého množstva ľudí, ktorí sa na to nechali nalákať. V tých časoch, keď som tú robotu nemal, nebolo z čoho platiť. Dostal som sa do začarovaného kruhu, z ktorého sa nedalo ísť von. Následne sa na to nabalili exekúcie. Mám 42 rokov a neviem z toho vyjsť von ani dnes. Bez cudzej pomoci si jednoducho nepomôžem," vysvetlil Andrej.

Čo má teda Andrej robiť? Viac v reportáži redaktorky Jarky Kováčovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?