03. 09. 2017 19:10 | BRATISLAVA/TV Markíza

Vyčíňa u nás organizovaná skupina bytových podvodníkov? O mladej mamičke vedeli všetko

Falošná úradníčka volala mladej mamičke so správou, že majú pre nich dvojizbový nájomný byt.

Podvedená mladá mamička.
Podvedená mladá mamička. Foto: TV Markíza

Polícia pozná totožnosť podozrivých podfukárov, ktorí okradli mladú rodinu o peniaze na byt. Zneužili pritom ich osobné údaje. Nie je vylúčené, že na Slovensku vyčíňa organizovaná skupina bytových podvodníkov.

Falošná úradníčka volala mladej mamičke so správou, že majú pre nich dvojizbový nájomný byt. Ak ho chcú, musia poslať poštou peniaze. Mladá žena vraj nemala dôvod neveriť.

„Ona vedela rodné číslo malej, moje rodné číslo, číslo občianskeho preukazu, všetky moje informácie o priateľovi všetko, všetko," povedala podvedená Terézia Blišťanová.

Poslali im 300 a 960 eur na adresu pošty v Záhorskej Bystrici pri Bratislave. Mladej mamičke nadiktovali aj meno prijímateľa. Muž, ktorý sa tam s takýmto občianskym preukazom zastavil, si stihol vyzdvihnúť 300 eur.

„Priehradkový pracovník si zaznamenal číslo občianskeho preukazu adresáta. Orgánom činným v trestnom konaní pošta poskytuje všetku požadovanú súčinnosť," uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Martina Macková.

Polícia pozná totožnosť podozrivých osôb. Požiadali aj o kamerové záznamy.

Podľa bývalého kriminalistu je predčasné hovoriť o tom, kto vlastne prevzal peniaze na pošte.

„Napádajú mi dve základné verzie. Prvá je, že ten páchateľ bol tak hlúpy, že si vyzdvihol peniaze na svoje vlastné meno. Proti tomu ale môže hovoriť to, že je to tak dobre zorganizované, že toto by som nepredpokladal," myslí si bývalý vyšetrovateľ Matej Snopko.

Peniaze by ešte mohol vyzdvihnúť akýsi nastrčený biely kôň alebo človek, ktorý jednoducho zneužil cudzí občiansky preukaz. Mladá mamička však nebola jedinou obeťou bytových podvodníkov.

Viac v reportáži Ľuba Fronka:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce