04. 09. 2017 17:00 | TRNAVA/TV Markíza

Matka s dcérou predávali drogy. Razií malo byť viac, vravia ľudia na trnavskom sídlisku

V trezore ukrývali kopu peňazí.

Kriminálka vtrhla do domu popoludní.
Kriminálka vtrhla do domu popoludní. Foto: TVNOVINY.sk

Sledovali ich niekoľko mesiacov, no zasiahli vo chvíli, keď to nečakali. Maskovaní muži v kuklách a so zbraňami v ruke prekazili, zdá sa, úspešný drogový biznis matke a jej dcére v byte na sídlisku Linčianska v Trnave. V trezore ukrývali kopu peňazí.

Kriminálka vtrhla do obytného domu krátko po 15-tej hodine. Ľudia sa na niekoľkohodinový zásah pozerali z okien.

„Strašne veľa policajných áut, nedalo sa to nevšimnúť," hovorí jeden z obyvateľov domu.

 

Počas razie s názvom Indiánka, ozbrojení muži prevrátili byt drogových díleriek hore nohami. Prehľadali aj pivničné priestory a dve vozidlá. Našli striekačky s hnedou kryštalickou látkou.

„Expertíza preukázala, že v nich bolo minimálne 101 dávok metamfetamínu," uvádza krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Mladšia dílerka (29) bola doma, jej matku (47) zadržali pri obchodnom dome takmer priamo pri predaji drog. Mala pri sebe heroín a pervitín.

Ľudia na sídlisku na kameru o drogových díleroch hovoriť nechceli, no mimo nej nám povedali, že je ich tam stále viac. „Trošku viacej by tu mali tých razii spraviť," vraví obyvateľka sídliska.

Podľa našich informácii ženy obchodovali s drogami viac ako rok. Pod palcom mali narkomanov nielen z Trnavy ale i širokého okolia.

Pri zásahu im zaistili i trinásťtisíc eur. Mali ich ukryté v trezore. S najväčšou pravdepodobnosťou pochádzajú z predaja drog. Matka s dcérou sú už vo väzbe.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?