08. 09. 2017 17:35 | BRATISLAVA/ Reflex

Do Bibky (18) nacúvalo smetiarske auto. Krásna študentka ostala odkázaná na maminu pomoc

Nehoda sa stala v piatok 13. januára tohto roka.

Do Bibky (18) nacúvalo smetiarske auto. Ostala odkázaná na maminu pomoc
Do Bibky (18) nacúvalo smetiarske auto. Ostala odkázaná na maminu pomoc Foto: Reflex

Bibka bola mladá, krásna a milovala život. Všetko zmenil jeden tragický okamih. Pre nehodu, ktorá ju pripútala na lôžko, musela jej mama opustiť prácu. S obrovskou snahou sa jej celá rodina snaží zabezpečiť najlepšiu starostlivosť, aby sa jej zdravotný stav mohol zlepšovať. Za každú pomoc od neznámych ľudí, sú veľmi vďační.

"Teraz mi je už lepšie len z toho hľadiska, že vidím aspoň tie malé krôčiky, že Bibka sa posúva dopredu. Smetiarske auto ju zobralo zozadu pri cúvaní. Stalo sa to presne piatok 13. januára tohto roku. Hovorím, že to je fakt nešťastný ten piatok. Keď som sa dozvedela, čo sa stalo, to bolo dačo neskutočné. Ale som rada, že žije a že to ide dopredu," hovorí s plačom Bibkina mama.

"Bola veľmi dobrá, rozumeli sme si. Učila som sa dobre. Veľmi pekná, zdravá, nemala žiadne problémy a potom prišiel ten moment. My sme prakticky aj boli spolu v ten deň. Išla som s mojím kmotrom, ešte sme jej aj kričali, že či nechce ísť s nami do obchodu, ona si chcela ísť domov poupratovať. My sme sadli do auta a len kmotor zbadal, že tam ľudia ruky dvíhajú. Keď som vyšla z auta, už prišli aj policajti a keď som ju zbadala, už v tom momente som nevedela, že čo," plače pani Marcela Rákociová.

Čo sa presne v osudný piatok stalo, nevie nikto. "Je to v trestnom stíhaní, ale tým, že Bibka má 18 rokov, tak musí vypovedať a tým, že ona nerozpráva, tak sa čaká, kedy prehovorí, aby mohli pokračovať ďalej," vysvetlila mama.

Lekári rodičom povedali, že Bibkin stav je veľmi vážny. "Bojovala o život. Dodnes nám nikto nepovedal, že sa to zlepšuje a že sa z toho dostane. Bola v umelom spánku na prístrojoch, strašné dačo to bolo," hovorí pani Marcela.

Nastali týždne strachu, ale aj tvrdej driny. Lekári im odporúčali predovšetkým rehabilitácie a pobyt v hyperbarickej komore. Bibka už absolvovala liečbu a mama vidí malé pokroky.

Viac sa dozviete z reportáže redaktorky Jarmily Kováčovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?