11. 09. 2017 19:41 | BRATISLAVA/TV Markíza

Recidivista, ktorý v Bratislave surovo prepadával ženy, spoznal svoj trest

Podľa obžaloby má na svedomí deväť lúpeží a dve krádeže.

Bohuslav Danihel spoznal svoj trest.
Bohuslav Danihel spoznal svoj trest. Foto: TV Markíza

Postrach dôchodkýň spoznal svoj trest. Muž, ktorý v uliciach Bratislavy ženám kradol kabelky, ide za mreže na takmer 10 rokov. Na súde uzavrel dohodu o vine a treste. Odsúdený recidivista dôchodkyne surovo prepadával a viaceré skončili v nemocnici. Známy je aj tým, že policajtom počas výsluchu vyskočil z okna.

Bohuslav Danihel neváhal útočiť na tých najslabších. Podľa obžaloby má na svedomí deväť lúpeží a dve krádeže. Vyčíňal počas minulej zimy a zameriaval sa na kabelky dôchodkýň. Jednou z jeho obetí bola aj pani Helena, zaútočil na ňu zákerne odzadu v podchode. Niektoré z okradnutých senioriek však skončili až v nemocnici. Manželka pána Aladára spadla tak nešťastne, že si zlomila bedrovú kosť.

V rukách záchranárov však skončil aj samotný lupič. Keď ho policajti v januári konečne vypátrali, počas výsluchu sa mu v kancelárii údajne zle dýchalo, otvorili preto okno. Danihel to využil a pokúsil sa o útek. Po páde z druhého poschodia utrpel viacnásobné zlomeniny.

Pondelňajšie pojednávanie na okresnom súde malo rýchly spád. Lupič sa rozhodol s prokurátorom uzavrieť dohodu o vine a treste, čo senát akceptoval. Za mrežami si tak odsedí 10 rokov. Hrozil mu pritom až 15 ročný trest. Podľa dohody musí Danihel okradnutým dôchodkyniam nahradiť škodu, a takisto musí za mrežami absolvovať protidrogovú liečbu. Rozsudok je právoplatný.

Odsúdený väzenské prostredie dôverne pozná, za mreže sa vracia po necelých dvoch rokoch na slobode. V minulosti bol už desaťkrát súdne trestaný, naposledy za drogovú trestnú činnosť.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce