12. 09. 2017 10:14 , článok bol aktualizovaný 12. 09. 2017 12:52 | BRATISLAVA/zž

Beblavý s Mihálom zakladajú novú stranu. Názov už prezradili

Svoj web už spustili.

Miroslav Beblavý.
Miroslav Beblavý. Foto: TASR

Strana, ktorú zakladajú Miroslav Beblavý a Jozef Mihál, sa bude volať Spolu - Občianska demokracia (SPOLU). Má už profil na sociálnej sieti a zriadenú webstránku, na čo upozornili aj iné médiá. V utorok (12.9.) predstavili logo a názov, podpisy začnú zbierať 17. novembra.

"Budeme mať úvodné stretnutie, na ktorom si pripomenieme 17. november '89, predstavíme idey a ľudí a spustíme zbieranie podpisov," povedal Beblavý. Strana sa podľa jeho slov bude hlásiť k odkazu Novembra '89.

 

"Sme politická strana, ktorá sa hlási k demokracii, ľudským právam, Európskej únii a trhovej ekonomike so silným sociálnym rozmerom," vysvetlil zakladateľ strany. Verí, že strana bude úzko spolupracovať s Progresívnym Slovenskom.

Názov pripravovanej strany vyjadruje podľa Beblavého odhodlanie zakladateľov spájať slušných a kompetentných ľudí, na ktorých sa dá v politike spoľahnúť. "Slovensko môžeme zmeniť len spolu," podotkol.

Beblavý, Mihál a ďalších päť nezaradených poslancov NR SR - Katarína Macháčková, Zuzana Zimenová, Simona Petrík, Viera Dubačová a Oto Žarnay avizovali zakladanie strany už v apríli.

Hovorili, že by ju chceli oficiálne zaregistrovať v priebehu najbližšieho roka. Pre založenie strany sa rozhodli preto, že podľa nich chýba na Slovensku politická sila, ktorá by zastupovala ľudí tak, ako chcú zastupovať oni.

Pridali sa k nim aj Vladimír Bilčík, Ľudmila Chodelková, Pavel Nechala, Dalibor Roháč, Martin Vavrinčík a desiatky aktivistov v regiónoch. "Facebooková skupina sympatizantov má k dnešnému dňu 2100 členov," informuje formujúca sa strana.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce