12. 09. 2017 18:00 | PREŠOV/TV Markíza

V Prešove budú na pacientov volať policajtov: Za všetko môže bezplatné parkovanie

Pokutovať vraj budú bez milosti aj zamestnancov nemocnice.

Zlé parkovanie pokutujú mestskí policajti
Zlé parkovanie pokutujú mestskí policajti Foto: TV Markíza

Na pacientov budú volať policajtov. V areáli Fakultnej nemocnice v Prešove vodičom zakázali parkovanie na divoko. Situácia sa tam vyhrotila po tom, ako prestali vyberať parkovné.

Kolóny áut krúžiace dookola a bezradní vodiči hľadajúci voľné miesto. Toto je každodenná realita v areáli prešovskej Fakultnej nemocnice. Odkedy je parkovanie zadarmo áut je tu čoraz viac.

Problém je v tom, že v nemocnici je len 290 parkovacích miest a tie hneď zrána obsadia jej zamestnanci. Pacienti a návštevy si preto zvykli parkovať na tráve či na chodníku.

Nemocnica si preto dala vypracovať dopravný projekt a pri cestách osadila nové značky. Parkovať vodičom dovolia už len na vyhradených miestach. Nové zákazové značky mnohí vodiči aj tak odignorovali a naďalej parkujú všade kde sa len dá. Vodičov na križovatkách na nové značenie upozorňujú esbeeskári.

Vedúci nemocničnej ochranky už ale stratil trpezlivosť, prvýkrát si na pomoc zavolal mestských policajtov. Pokutovať vraj budú bez milosti aj zamestnancov nemocnice. Nepomôže ani preukaz poslankyne mestského zastupiteľstva za oknom.

Viac v reportáži Martina Jedináka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?