12. 09. 2017 18:31 | BRATISLAVA/TASR

Kiska: Po škandále s eurofondmi treba zastaviť morálny rozklad na ministerstve

Prezident prijal budúcu ministerku školstva Martinu Lubyovú.

Kandidátka SNS na pozíciu ministerky školstva Martina Lubyová a prezident Andrej Kiska
Kandidátka SNS na pozíciu ministerky školstva Martina Lubyová a prezident Andrej Kiska Foto: TASR

Po pochybnom rozdeľovaní eurofondov na výskum a inovácie treba zastaviť morálny rozklad, ktorý prebieha na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR. Uviedol to dnes prezident SR Andrej Kiska po tom, čo prijal budúcu ministerku školstva Martinu Lubyovú. Prezident ju do funkcie oficiálne vymenuje v stredu (13.9.).

 

Prezident zopakoval, že sme na Slovensku stratili úctu k vzdelaniu, k učiteľskému remeslu. „Treba nám zastaviť úpadok vzdelania, treba sa nám sústrediť na predškolské vzdelávanie, základné školy, stredné školy, vysoké školy, výskum," uviedol Kiska. Pred budúcou ministerkou podľa jeho slov stojí ťažká politická úloha, presadiť zmeny v školstve. „Treba po škandále, ktorý bol na ministerstve školstva, treba zastaviť taký morálny rozklad, ktorý na ministerstve prebieha," zdôraznil.

Lubyová sa ešte pred samotným menovaním nechcela vyjadrovať k vedeniu rezortu. Viac má povedať v stredu po vymenovaní. „Som rada a vážim si ponuku, ktorú som dostala od pána predsedu Danka a SNS, aby som sa ako odborníčka venovala vedeniu tak významného rezortu ako školstvo, veda a výskum," uviedla.

Predseda SNS Andrej Danko v pondelok (11.9.) potvrdil, že novou ministerkou školstva sa stane Martina Lubyová zo Slovenskej akadémie vied. Na tomto poste vystrieda Petra Plavčana, ktorý po kritike pre rozdeľovanie eurofondov na výskum a inovácie abdikoval koncom augusta na svoju funkciu. Lubyová je členkou predsedníctva Slovenskej akadémie vied (SAV).

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?