12. 09. 2017 19:43 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Údajného člena sýkorovcov prepustili z väzenia proti jeho vôli

Banskobystrický krajský súd nedávno rozhodol, že dôvody väzby stále trvajú, no pobyt v cele nahradil dohľadom úradov.

Prepustený proti svojej vôli.
Prepustený proti svojej vôli. Foto: TV Markíza

Z väzby ho prepustili proti jeho vôli. Ivana Cupera alias Vincka vinia, že bol členom údajnej zločineckej skupiny sýkorovcov. Súd nedávno rozhodol o jeho prepustení z väzby a nariadil dohľad úradov. On však podal sťažnosť - von spoza mreží ísť nechcel. Najvyšší súd však rozhodol inak.

Spoza múrov väzenia v Banskej Bystrici vyšiel krátko popoludní. S ťažkou taškou sa vybral taxíkom na železničnú stanicu. Banskobystrický krajský súd nedávno rozhodol, že dôvody väzby stále trvajú, no pobyt v cele nahradil dohľadom úradov. Rovnako mu nariadil nosiť monitorovacie zariadenie. To sa ale mužovi obvinenému z účasti na troch vraždách a členstva v zločineckej skupine, vôbec nepáčilo a podal sťažnosť.

Ivan Cuper musí po odchode z väzenia každú zmenu svojho pobytu hlásiť polícii, prokuratúre alebo súdu. Nesmie vycestovať do zahraničia a akýkoľvek jeho pohyb monitoruje elektronický náramok.

O treste pre Cupera a iných členov údajnej zločineckej skupiny sýkorovcov bude koncom októbra rozhodovať Krajský súd v Banskej Bystrici.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?