13. 09. 2017 19:25 | BRATISLAVA/TV Markíza

Najbohatší ministri prehovorili. Takto vysvetlili pôvod státisícových vedľajších príjmov

Trojica ministrov vlani spolu zarobila cez milión eur. Na rovnakú sumu by muselo za rovnaký čas pracovať až 1200 Slovákov s priemerným platom.

Ministri odovzdali daňové priznania.
Ministri odovzdali daňové priznania. Foto: TV Markíza

Najbohatší ministri prehovorili. Vysvetľovali pôvod svojich státisícových vedľajších príjmov. Za peniaze zarobené mimo pracoviska sa nehanbia. Tvrdia, že ich zarobili šikovným investovaním či predajom podielov vo firmách.

Ministerský plat potrebuje najmenej tento muž. László Sólymos šéfuje rezortu životného prostredia, no v skutočnosti je bohatým majiteľom úspešnej firmy. Minulý rok mu vyniesla podiel na zisku 400-tisíc eur.

Kým László Sólymos dostane ďalšie peniaze z firmy aj o rok, minister zdravotníctva tú svoju už predal. Z Tomáša Druckera sa po jednorazovom inkasovaní sumy 245-tisíc eur za podiel v obchodnej, reklamnej a poradenskej akciovke stal druhý najlepšie zarábajúci člen vlády.

Medzi najlepšie zarábajúcimi ministrami máme aj miláčika finančných trhov. Robertovi Kaliňákovi jeho investície vlani vyniesli skoro 270-tisíc. Päťkrát viac než bolo jeho dvanásť ministerských platov aj s paušálnymi náhradami.

Trojica ministrov, pre ktorých je ministerský plat len malou časťou ich celkového príjmu, vlani spolu zarobila jeden milión a 113-tisíc eur. Na rovnakú sumu muselo rovnaký čas pracovať až 1200 bežných Slovákov s priemerným platom.

Viac sa dozviete v reportáži redaktora TV Markíza Tomáša Veleckého. Pozrite si reakcie najbohatších ministrov:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?