13. 09. 2017 19:15 | BRATISLAVA/TV Markíza

Slovenskí, českí a poľskí policajti odťali hlavu medzinárodnej drogovej chobotnici

Zaistili neuveriteľných 150 kilogramov drogy a obvinili až 38 osôb.

Medzinárodný gang rozdelil rôzne fázy výroby drogy do troch krajín.
Medzinárodný gang rozdelil rôzne fázy výroby drogy do troch krajín. Foto: TV Markíza

Slovenská, česká a poľská polícia odhalila výrobňu pervitínu obrovských rozmerov. Zaistili neuveriteľných 150 kilogramov drogy a obvinili až 38 osôb.

Medzinárodný gang rozdelil rôzne fázy výroby drogy do troch krajín. V Poľsku vo veľkom nakupovali liek s látkou pseudoefedrín. Na Slovensku ho vyberali z obalov a mleli na prach. V Čechách potom varili pervitín.

Veľkoobjemové laboratórium bolo v Karvínskej oblasti ukryté v priemyselnej zóne. Za 24 hodín boli teda schopní vyrobiť 10 kilogramov. Pre porovnanie, domáci kuchynskí variči obvykle pripravujú maximálne 10 gramov.

Na rozbitie skupiny mali policajti iba jeden deň. Aby sa o policajnej akcii jednotlivé zložky gangu nedozvedeli, muži zákona zasahovali v opačnom poradí, aké mala výroba drogy.

Na samotné varenia si drogová mafia najímala členov vietnamských kriminálnych skupín. Kriminálnici zásobovali nielen český a slovenský trh, ale najmä Nemecko a Veľkú Britániu. Čistý zisk pre kriminálne skupiny sa šplhá až k 12 000 eur za jeden kilogram.

Slovákom, ktorí pôsobili najmä v okolí Čadce, hrozí 25-ročné väzenie. Ich českým a poľským komplicom nanajvýš 18 rokov. O mamutích rozmeroch drogovej fabriky svedčí aj množstvo zaistených peňazí.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?