18. 09. 2017 17:00 | ŠAHY/TV Markíza

Milanko, ktorý zahynul spolu s rodinou pri Šahách, by oslávil 5 rokov

V zdemolovanom aute najprv našli tri bezvládne telá. Pri rozoberaní vraku však zistili, že v aute sa nachádza ešte jedno telo.

Hasiči strihajú vrak auta.
Hasiči strihajú vrak auta. Foto: TV Markíza

Práve dnes by mal päť rokov, no narodeninovej oslavy sa nedožil. Milanko sedel v aute, ktoré sa v Šahách zrazilo so zájazdovým autobusom. Žiaľ, haváriu neprežil on ani jeho trojročný brat. Spolu s nimi vo vraku zahynuli aj obidvaja rodičia.

Hustý dážď, znížená viditeľnosť a zrejme aj vysoká rýchlosť mladého vodiča. Auto sa dostáva do protismeru a narazí do autobusu s poľskými výletníkmi. Iba 24-ročný Martin v aute viezol družku Zuzanu a dvoch malých synov. Všetci zahynuli.

"Momentálne sa snažíme vytiahnuť zakliesnené osoby z vozidla za pomoci hydraulického náradia," opísal (17.9.) veliteľ zásahu Jozef Sekereš

V zdemolovanom aute najprv našli tri bezvládne telá. Dvoch dospelých a dieťa. Boli z neďalekých Plášťoviec. Pri rozoberaní vraku však zistili, že v aute sa nachádza ešte jedno telo.

Zahynula teda celá rodina, ktorá sa vracala z nákupov v Leviciach. Okrem vodiča Martina a jeho družky aj dvaja chlapci v autosedačkách - trojročný Martinko a jeho päťročný brat Milanko.

„Bohužiaľ, no. Únava to podľa mňa nebola, ale asi šmykľavá vozovka, prešiel do protismeru a...," opísal okolnosti príbuzný Tomáš Sádovský.

„On bol skúsený vodič, lebo robil aj taxikára, ale, bohužiaľ, to nejak nezvládol," dodal príbuzný.

 

Po zrážke sa autobusu poškodili pedále a vodičove nohy ostali zakliesnené pod volantom, takže nedokázal zabrzdiť. Autobus pokračoval samovoľne v jazde ešte asi dvesto metrov. 48-ročný šofér a jedna cestujúca sú zranení, v autobuse bolo 55 ľudí.

„U vodiča autobusu bola vykonaná dychová skúška na alkohol s negatívnym výsledkom a u nebohého vodiča auta bude alkohol zisťovaný nariadenou súdnou pitvou," uviedla krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. Pasažierov poľského autobusu zobrali na najbližšiu čerpaciu stanicu, odkiaľ ich potom odviezol náhradný autobus.

Na Slovensku boli na výlete. Prepravca z neďalekej obce sprievodcovi poľských turistov okamžite ponúkol pomoc.

"Všetci ľudia boli v šoku, to sa dalo vidieť na nich," popísal ich stav prepravca Štefan Píri. Všetkých 55 ľudí odviezol naspäť do Katowíc vzdialených asi tristo kilometrov.

„Bolo treba ísť do nemocnice, lebo jedna pani mala poranenú nohu, ktorú jej na dvoch miestach zašívali, tak sme ju vyzdvihli v Šahách v nemocnici," spresnil pán Píri.

Tragédiu veľmi citlivo vnímajú aj v obci, kde mladá rodina žila. Chlapci už do škôlky, kam chodili, viac nenastúpia. Starostka prisľúbila, že pozostalým bude nápomocná. Okolnosti nehody naďalej preverujú znalci.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?