19. 09. 2017 17:17 | MARCELOVÁ/TV Markíza

Atillu napadol muž s mačetou. Keď mu strhol kuklu, neveril vlastným očiam

Atilla sa bránil ako mohol. Chránil si najmä hlavu a tvár, napriek tomu ho mačeta zasiahla do nosa, ľavého ucha, ale aj zápästia.

Atillu z Marcelovej napadol mladší brat David mačetou.
Atillu z Marcelovej napadol mladší brat David mačetou. Foto: TV Markíza

Keď sa mladý Atilla vracal v noci domov, všimol si najprv veľký neporiadok. Zrazu na neho niekto zaútočil mačetou. Na hlave mal kuklu a kričal, že ho zabije. Najväčší šok ale nastal v momente, keď útočníkovi strhol kuklu.

Atilla má po tom, ako sa ubránil útoku s mačetou poranený nos, ruku a aj malé škrabance. V osudný večer popíjal v susednej obci na hodoch a keď zábava skončila, vrátil sa domov. „Keď som prišiel, išiel som najskôr do vnútra a už bolo všetko rozbité. Potom som vyšiel na dvor a už tam bol on aj s mačetou a všetko sa to začalo," spomína si.

V tom momente ale netušil, kto sa pod kuklou skrýva. Podľa nitrianskej krajskej hovorkyne Boženy Bruchterovej muž maskovaný kuklou a s mačetou v ruke rozbil v obývacej miestnosti dva televízory, elektrické ističe a odtrhol rozvodovú skrinku od elektriny. Potom so slovami „Zabijem ťa" s mačetou zaútočil na 28-ročného Attilu.

Ten si na osudný moment veľmi nepamätá, pretože - ako sa priznal - mal v sebe štyri promile. „Ešte ráno o deviatej v nedeľu som mal dve promile v sebe," hovorí.

Atilla sa bránil ako mohol. Chránil si najmä hlavu a tvár, napriek tomu ho mačeta zasiahla do nosa, ľavého ucha, ale aj zápästia. Šok nastal, keď útočníkovi strhol kuklu. Vtedy spoznal mladšieho brata, ktorý potom odhodil mačetu a z miesta ušiel.

Krvavý incident sa stal v rodinnom dome v Marcelovej okolo 04.00 h v nedeľu (17. 9.) , stopy po brutálnom útoku vidieť ešte aj dnes. „Niečo sa mu možno nepáčilo. Neviem čo mal v hlave, neboli sme tí najlepší bratia," tvrdí starší brat.

Ale predsa len tuší, čo mohlo byť spúšťačom bratovej agresivity. „Ja to veľmi komplikované. Tá žena, ktorá je teraz s Dávidom, bola pred dvomi rokmi so mnou," hovorí Atilla.

Nech bolo za tým čokoľvek, mladší brat je už v policajnej cele. Dávida (25) obvinili zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu, prečinov nebezpečného vyhrážania a porušovania domovej slobody. „Už som dal trestné oznámenie ale aj tam som povedal, že nechcem aby ho zavreli ale aby sa už poučil, lebo takéto veci nesmie robiť," dodal Atilla.

No a kým mladší brat má zatiaľ o strechu nad hlavou postarané, Attila sa musí po tomto incidente z prenajatého domu do stredy odsťahovať.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?