20. 09. 2017 09:10 , článok bol aktualizovaný 20. 09. 2017 11:36 | BRATISLAVA/TASR

Popálené dvojročné dievčatko zo Zákamenného zomrelo. Je na vine detská vysielačka?!

Celú situáciu už vyšetruje polícia.

Posteľ, v ktorej spalo dievčatko.
Posteľ, v ktorej spalo dievčatko. Foto: TV Markíza

Len dvojročné dievčatko, ktoré na začiatku septembra utrpelo vážne popáleniny pri požiari rodinného domu v hornooravskej obci Zákamenné, zraneniam tento týždeň podľahlo. Ako prvý o tom informoval internetový portál denníka Nový čas. Podľa neho sa izba, v ktorej dieťa spalo, vznietila od detskej vysielačky.

 "K príčine vzniku uvedeného požiaru sa zatiaľ nevieme vyjadriť, nakoľko z miesta požiaru boli odobraté vzorky na laboratórne skúmanie. Tie sme zaslali na Požiarnotechnický a expertízny ústav Ministerstva vnútra SR v Bratislave," uviedol zisťovateľ príčin vzniku požiarov Alexander Očkaják s tým, že bližšie informácie budú k dispozícii až po preskúmaní vzoriek.

Celú situáciu už vyšetruje polícia. Ako uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Žiline Jana Balogová, v predmetnom prípade začal poverený príslušník PZ trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. "Momentálne prebiehajú procesné úkony. Bližšie informácie preto nie je možné v tejto chvíli poskytnúť," vyjadrila sa.

Malému dievčatku ihneď po nešťastí leteli na pomoc leteckí záchranári z Banskej Bystrice. Podľa hovorkyne Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Zuzany Hopjakovej utrpelo vážne popáleniny v oblasti tváre a krku v rozsahu druhého a tretieho stupňa. Na umelej pľúcnej ventilácií ho následne letecky previezli na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Bratislave.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?