02. 10. 2017 06:29 , článok bol aktualizovaný 02. 10. 2017 17:09 | RUŽOMBEROK/kacs

Martin a Alena išli ukázať bábätko rodine. Všetci traja zachynuli pri nehode

Nehoda sa stala okolo druhej hodiny ráno.

Nehodu neprežili traja ľudia.
Nehodu neprežili traja ľudia. Foto: Polícia SR
Nehodu neprežili traja ľudia.
Nehodu neprežili traja ľudia.
Nehodu neprežili traja ľudia.

Tragická noc na Liptove. Na ceste blízko Ružomberka vyhasol život ani nie mesačného dievčatka. Po zrážke s kamiónom zahynuli aj jeho obidvaja rodičia. Cestovali z Čiech na návštevu za rodinou. Niekoľko krutých sekúnd však všetko otočilo a radosť príbuzných z malého bábätka sa zmenila na obrovský žiaľ.

V Trnkove pri Prešove od rána zvonil umieračik. Zosnulí Martin z Trnkova a Alena od Šumperka sa zoznámili v Česku. Martin tam prišiel za prácou.

Cesta za súrodencami a rodičmi sa však ani nie 200 kilometrov pred cieľom skončila - navždy. "Býval v Čechách pri Šumperku a tu šiel akurát ukázať maličké rodičom," hovorí starosta obce Trnkov Jiři Ballarin.

Martin (†30) prešiel neďaleko Ružomberka z nezistených príčin do protismeru. Nanešťastie práve vtedy tam prechádzal kamión. Jeho vodič (59) sa ešte pokúsil vyhnúť doľava, no desivej čelnej zrážke sa mu už nepodarilo zabrániť.

Bol to naozaj ťažký pohľad, aj pre skúsených hasičov a záchranárov. "Pri nehode zahynuli dvaja dospelí ľudia muž a žena a žiaľ zranenia nezlučiteľné so životom utrpelo aj malé dieťa. Záchranári už trojčlennej posádke nedokázali pomôcť," vysvetľuje Alena Krčová z operačného strediska záchrannej služby.

Po tragickej nehode bol hlavný ťah medzi Martinom a Ružomberkom v noci niekoľko hodín uzavretý, cestu sprejazdnili až ráno. Kamión aj s rozsypaným nákladom plechov ešte na obed čakal na odtiahnutie.

Nehodu neprežili traja ľudia.
Nehodu neprežili traja ľudia. Foto: Polícia SR
 

Podľa vodiča kamiónu bol najpravdepodobnejšou príčinou tejto smutnej udalosti mikrospánok šoféra osobného auta.

"U vodiča nákladného motorového vozidla alkohol vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. U nebohého vodiča bude vykonaná pitva. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tejto tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania," reaguje hovorca krajskej polície Radko Moravčík.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?