Správy z vášho kraja:
02. 10. 2017 13:35 | BRATISLAVA/Andrea Šprochová, zg

Odborníci dokončili najväčšiu školskú reformu na Slovensku

Ministerke ho oficiálne odovzdajú tento týždeň.

Na snímke žiaci I. C triedy Základnej školy na ul. Komenského v Trebišove
Na snímke žiaci I. C triedy Základnej školy na ul. Komenského v Trebišove Foto: TASR

Autori dokumentu Národný program rozvoja výchovy a „Učiace sa Slovensko“ v pondelok (2. 10.) elektronicky doručili ministerstvu školstva jeho finálnu verziu.

Informáciu pre TV Markíza potvrdil rezort s tým, že ministerka Martina Lubyová oficiálne dostane materiál do rúk tento týždeň. Podrobne si ho preštuduje a následne bude informovať o ďalších krokoch. Materiál dostanú aj členovia parlamentného školského výboru.

Finálnu podobu dokumentu nájdete na stránke ministerstva školstva. Materiál má 259 strán a je rozdelený na osem častí. Autormi dokumentu sú Vladimír Burjan, Milan Ftáčnik, Ivan Juráš, Juraj Vantuch, Emil Višňovský a Libor Vozár.

Ako konštatujú autori predložením finálnej verzie „Učiaceho sa Slovenska“, práca na programe reformných zmien sa nekončí. Nasledovať budú rokovania v národnej rade, zapracovanie ich výsledku do Národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania a jeho predloženie do vlády a parlamentu.

Po jeho prijatí bude spracovaný prvý dvojročný Akčný plán na roky 2018 a 2019, ktorý bude predložený vláde na schválenie tak, ako je to navrhované v samotnom dokumente.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?