02. 10. 2017 17:07 | KYSUCE/TV Markíza

Po hrozivo vyzerajúcej nehode Poliakov je sedem zranených

Obaja vodiči pred jazdou nepili.

Dve zrazené dodávky na hlavnom ťahu medzi Žilinou a Čadcou.
Dve zrazené dodávky na hlavnom ťahu medzi Žilinou a Čadcou. Foto: TV Markíza

Vážna nehoda na Kysuciach. Na hlavnom ťahu medzi Žilinou a Čadcou sa zrazil mikrobus plný ľudí s dodávkovým autom odťahovej služby. Dôležitý medzinárodný koridor museli na niekoľko hodín úplne uzavrieť.

V mikrobuse sa viezlo okrem vodiča šesť žien. Vracali sa z Rakúska, kde pracujú ako opatrovateľky. Oproti nim išlo vozidlo odťahovky.

Vodič odťahovky odrazu prešiel do protismeru. Aby sa vodič mikrobusu vyhol zrážke, strhol volant, no odťahovka sa vrátila späť do svojho pruhu a autá sa zrazili.

Všetci v dodávke boli občania Poľskej republiky. Rovnako tak vodič odťahového vozidla bol Poliak. Zrejme za volantom zadriemal alebo pozeral do mobilu.

Žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík nám potvrdil, že pri dopravnej nehode utrpeli zranenia obaja vodiči a piati spolujazdci.

Hasiči im do príchodu sanitiek poskytovali predlekársku pomoc. Podľa Adriana Stenchláka ošetrovali zlomeniny, polohovali zranených. Všetci účastníci dopravnej nehody boli už mimo vozidiel.

Troch zranených odviezli do nemocnice v Čadci, ďalších troch do Žiliny. „Jedna pani bola poslaná do domáceho liečenia, druhý pán bol na vlastnú žiadosť prevezený do Rakúska a tretia pani je hospitalizovaná na jednotke intenzívnej starostlivosti," vysvetlila hovorkyňa Fakultnej nemocnice v Žiline Viera Jurčiová.

Náraz bol bočno-čelný a obe vozidlá sú nepojazdné. Presnú príčinu zrážky polícia zisťuje. U vodičov nezistili požitie nákladných alkoholických nápojov, škodu predbežne vyčíslili na 30 tisíc eur.

Ostatných vodičov policajti odkláňali na obchádzkovú trasu cez mesto. Hlavný ťah na Poľsko sprejazdnili až v noci.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?