04. 10. 2017 17:11 | RADOMA/TV Markíza

Poliak sa chcel údajne vyhnúť psovi: Zničil nový kamión i plynovú prípojku

Len o pár desiatok metrov nižšie skončilo pred časom v priekope aj auto z amerického vojenského konvoja.

Záber z miesta nehody.
Záber z miesta nehody. Foto: TV Markíza

Stovky kíl jabĺk vo dvore rodinného domu, zničená plynová prípojka aj nový kamión. Poliak ohrozil desiatky ľudí. Jeho jazda za volantom ťažkého nákladiaka sa skončila únikom plynu.

Miestni sa zbehli expresne rýchlo. Hoci husto pršalo, jasne vedeli, že je zle. „Keď som prišiel, tak tu bolo len plyn cítiť a kamión bol prevrátený v priekope," opísal obyvateľ Radomy.

Muž vo svojej obývačke práve pohodlne relaxoval: „No ja som pozeral televízor, odrazu rana, vybehnem vonku. Počul som jak fučí plyn, si myslím, prepánajána, doklady rýchlo, všetko von, neviete čo sa môže stať."

Kým volali policajtov a hasičov, šofér prevráteného kamióna vyšiel z kabíny po svojich. „Vybehol mi pes, chcel som ho obísť, no a vyletel som z cesty," povedal poľský vodič kamióna. Psa, ktorý mu vraj vbehol do cesty, Poliak zachránil. Plynovú prípojku však zrovnal so zemou.

Hasiči s miestnymi včas zasiahli a zakrátko boli v Radome neďaleko Svidníka aj plynári. Únik plynu pri monitoringu plynármi bol zanedbateľný. Nebezpečenstvo už teda nehrozilo.

Poliak v kamióne z Maďarska domov viezol 23 ton jabĺk. Stovky kíl skončili na dvore rodinného domu. Šofér je aj majiteľom kamióna. Viac už rozprávať nechcel.

Len o pár desiatok metrov nižšie skončilo pred časom v priekope aj auto z amerického vojenského konvoja.

Viac v reportáži Pavla Siváka:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?