07. 10. 2017 10:33 , článok bol aktualizovaný 07. 10. 2017 11:56 | BRATISLAVA/TVNOVINY

Mŕtvy 37-ročný Bratislavčan a zranený 33-ročný cudzinec po bitke v centre Bratislavy

K prípadu sa už vyjadrila aj polícia.

Ešte aj ráno boli na mieste činu policajti.
Ešte aj ráno boli na mieste činu policajti. Foto: somreporter

Nočný incident v centre Bratislavy si vyžiadal jednu obeť a jedného zraneného! Útok sa mal odohrať medzi Hviezdoslavovým a Rybným námestím v historickom centre hlavného mesta.

Podľa informácií portálu Čas.sk vznikol incident medzi skupinkou Slovákov a cudzincov, pravdepodobne z južnej Európy. Cudzinec mal napadnúť jedného Bratislavčana, ktorého usmrtil. Zranený však bol aj jeden cudzinec, ktorý bol so zraneniami prevezený do nemocnice.

K prípadu sa už vyjadrila aj polícia.

"Dnes v nočných hodinách (krátko pred 02.15 hod) sme prijali oznámenie o dvoch zranených osobách mužského pohlavia, ktoré sa nachádzali v blízkosti nemeckej ambasády na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Vyslaná hliadka Policajného zboru hodnovernosť prijatého oznámenia potvrdila. Na miesto sa ihneď dostavili záchranári, ktorým sa napriek snahe život jedného zo zranených zachrániť nepodarilo. 37 - ročný Bratislavčan bodnému zraneniu podľahol. Druhý zranený 33-ročný cudzinec bol prevezený na ošetrenie do jednej z bratislavských nemocníc," informovala nás bratislavská hovorkyňa Lucia Miháliková.

Podľa jej slov podozrivého muža polícia v krátkom čase vypátrala a eskortovala na príslušný útvar Policajného zboru, kde sú s ním v súčasnosti vykonávané potrebné procesné úkony.

Bratislavskí taxikári dostali ešte v noci varovanie od polície, aby si dali pozor na cudzinca vysokého asi 190 cm s bacuľatými lícami, krátkymi tmavými vlasmi v čiernej bunde a bielych nohaviciach s nožom v ruke, ktorý sa pohyboval v okolí Hviezdoslavovho námestia.

Podľa nepotvrdených informácií polícia mala podozrivého nadránom zadržať pri podniku Alizé.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?