10. 10. 2017 19:27 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Muži s nožmi naháňali v centre Prievidze skupinu mladých ľudí, všetko zachytila kamera

Pracovník kamerového systému nespustil z ozbrojených mužov oči. Sledoval, kde sa pohybujú a čo robia.

Muži s nožmi naháňali partiu mladíkov.
Muži s nožmi naháňali partiu mladíkov. Foto: TV Markíza

Ako vo westernovom filme. Ibaže namiesto pištolí mali v rukách nože a bola to realita. Po námestí v Prievidzi sa pohybovali muži, ktorí naháňali strach skupinke tínedžerov. Všetko zaznamenali priemyselné kamery.

Mala to byť bežná nočná služba za kamerovým systémom. Zrazu sa ale zmenila na drámu. Pracovníka kamerového systému zaujalo zvláštne podozrivé správanie muža, ktorý sledoval skupinku mladých ľudí, zakrátko vytiahol ostrý predmet, ktorý mal v jednej ruke a v druhej ruke sa objavil ďalší.

Dvaja chlapci a dve dievčatá netušili, čo sa deje. Muž sa zrazu otočil a odišiel. Vyzeralo to iba na zlý vtip, ukázalo sa však, že išiel pre posily. O chvíľu kamera zaznamenala skupinku ozbrojených ľudí, ktorí prenasledovali skupinku mladých ľudí.

Pracovník kamerového systému nespustil z ozbrojených mužov oči. Sledoval, kde sa pohybujú a čo robia. To už na miesto vyštartovala aj hliadka mestskej polície. Mladíci pred mužmi utekali.

Agresívni muži to nakoniec vzdali. Spokojne sa cez celé námestie vracali aj s nožmi v rukách, následne ich zadržali policajti. Podľa policajtov ide o bezprístrešných asociálov. Teraz žiadajú mladíkov, aby sa prihlásili na mestskej polícii.

Ak sa poškodení prihlásia, čin môže byť kvalifikovaný aj inak ako priestupok. Aj tento prípad dokazuje, že byť v bezpečí nie je samozrejmosťou. A treba byť ostražitý.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?