11. 10. 2017 19:20 | KYSUCE/TV Markíza

Muž nezvládol rozchod a uniesol priateľku. Polícia ich našla v jeho skrýši aj so strelivom

Natáliu oslobodila až polícia, drogy sa nenašli, no i tak si muž poriadne zavaril.

Počkal si ju na stanici MHD.
Počkal si ju na stanici MHD. Foto: TV Markíza

Policajná razia na Kysuciach. Pri domovej prehliadke v obci Snežnica našli policajti náboje a výbušniny, muž (33) si poriadne zavaril. V dome však bola aj jeho bývalá priateľka, ktorú tam držal násilím. Policajti pripravujú obvinenie hneď z dvoch trestných činov.

Bratislavčan sa ukrýval v obci Snežnica. Policajti sa na neho poriadne pripravili.

„Razia sa začala ráno o šiestej. Odstavili cestu, všade stáli, snímali to tu ďalekohľadmi," opísal policajný zásah obyvateľ obce. V dedine sa hovorilo o všeličom, najmä o drogách. Miestni ľudia tvrdia, že v Snežnici sa s drogami zahrávajú mnohí.

Celé sa to začalo, keď 22-ročná Žilinčanka Natália neprišla domov. Policajti neskôr zo záberov z mestských kamier zistili, že za jej zmiznutím môže byť ju jej bývalý priateľ. Po mužovi polícia pátrala dlhší čas a našli ho až tu.

„V dome mal Bratislavčan držať 22-ročné dievča proti jej vôli, ktoré deň pred tým za použitia násilia donútil nasadnúť do osobného auta," uviedla policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Michal sa zrejme nevyrovnal s rozchodom, pretože Natáliu si všemožne snažil udržať pri sebe v prenajatom dome. Oslobodila ju napokon až polícia. Drogy, o ktorých špekulovali susedia, sa v dome nenašli. Narazili však na niečo iné.

„Zaistili sme strelivo, chemické látky a komponenty na výrobu streliva," spresnila Balogová.

Chlap je zrejme zapletený do viacerých prípadov. V neďalekom Martine mal garáž, kde policajti našli takmer meter dlhý valec danubitu. Policajti ho zadržiavajú v Žiline a pracujú na dvoch obvineniach.

„Z trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a z trestného činu obmedzovania osobnej slobody," dodala Balogová.

Viac v reportáži Mariána Lechana:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?