12. 10. 2017 12:38 , článok bol aktualizovaný 12. 10. 2017 17:02 | POHRONSKÁ POLHORA/zž

Za Rómkami išli pre sex: Polícia objasnila streľbu na rodinný dom

Dvaja muži v Pohronskej Polhore vypálili päť rán zo samopalu na dom, kde spali malé deti.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: tvnoviny

Za Rómkami išli pre sex, do domu strieľali náhodne. Tak vypovedali muži, ktorí v Pohronskej Polhore vypálili päť rán zo samopalu na dom, kde spali malé deti. Vyšetrovatelia vylúčili rasový motív.

Traja mladí muži, jedno auto. Počas jazdy v ulici, kde žijú najmä rómske rodiny, vypálili na jeden z domov najmenej päťkrát.

"Keby prišli skôr, keď deti sedeli za stolom a večerali, tak koniec, deti by boli na rešeto rozstrieľané," povedal otec rodiny.

Krajský policajný šéf Štefan Šurka v piatok opísal priebeh osudného večera. Traja mladí muži sa do Pohronskej Polhory vybrali za sexom. Chceli si ho užiť s tamojšími rómskymi ženami. Aby na seba upozornili, vzali samopal vzor 58 a strieľali.

Polícia potvrdila aj to, že muži konali pod vplyvom alkoholu, namerali im vyše jedno promile. "Bolo to spontánne, zrazu vytiahol samopal a chcel strieľať do vzduchu, ale keďže samopal je ťažší, asi mu skĺzol a strieľal na ten dom," uviedol okresný policajný šéf.

Prečo si na stretnutie s dievčatami bral samopal? Vraj len preto, že ho jednoducho mal. Policajti úplne vylúčili rasový motív streľby, nik z 80 svedkov vraj nepočul žiadne vyhrážky ani nadávky. Vyšetrovatelia obvinených mužov doposiaľ neevidovali ani medzi ľuďmi z extrémistického prostredia.

Polícia objasnila streľbu.
Polícia objasnila streľbu. Foto: Polícia SR
 

Len pár hodín po streľbe ich zadržali a dvoch z nich sudkyňa posadila za mreže. Obvinení sú z nedovoleného ozbrojovania, obchodovania so zbraňami a výtržníctva.

Policajti urobili dve domové prehliadky, dokopy našli samopal, tri pušky s ďalekohľadom, pištoľ ráže deväť milimetrov a zhruba 500 nábojov. Ani na jednu zbraň nemali muži povolenie. Súdne trestaný už bol strelec a šesťkrát aj vodič auta.

Vyšetrovatelia ešte stále zisťujú presné okolnosti tohto prípadu a hovoria, že mladíkov v priebehu vyšetrovania obvinia ešte z ďalších skutkov.

Polícia objasnila streľbu.
Polícia objasnila streľbu. Foto: Polícia SR
 

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?