12. 10. 2017 15:13 | BRATISLAVA/TASR

Lubyová: Reforma Učiace sa Slovensko je nerealizovateľná

Najskôr ju treba dopracovať, až potom sa bude hľadať politická podpora.

Ministerka školstva Martina Lubyová
Ministerka školstva Martina Lubyová Foto: TASR

Národný program Učiace sa Slovensko v jeho súčasnej podobe sa nedá realizovať. Má sa dopracovať a potom sa bude riešiť aj politická podpora. Rokovať má o ňom parlamentný školský výbor a kľúčové komunity, ktorých sa týka. Počas štvrtkovej (12. 10.)Hodiny otázok to povedala ministerka školstva Martina Lubyová (nom. SNS).

Odpovedala na otázku poslanca Ondreja Dostála z klubu SaS, ktorý jej pripomínal, ako exminister Peter Plavčan sľuboval najväčšiu reformu školstva za štvrťstoročie. Dostál sa Lubyovej pýtal, či má pre Učiace sa Slovensko politickú podporu SNS, ktorá ju do funkcie nominovala.

"Učiace sa Slovensko, tak ako je teraz odovzdané, nie je prakticky realizovateľné. Nemá časový plán, nemá rozpočet, nemá prioritizáciu, nemá akčné plány. Niečo, čo je nerealizovateľné, nemôže mať politickú podporu. Treba to urobiť do realizovateľnej formy a potom sa môžeme rozprávať o možnosti podpory," povedala v pléne Lubyová.

Dokument pôjde podľa jej slov do školského výboru. Lubyová by tiež chcela, aby prešiel aj diskusiou medzi kľúčovými komunitami, ktorých sa dokument týka.

"Na základe týchto procesov bude treba dokument dopracovať do akčnejšieho implementovateľnejšieho programu," doplnila s tým, že by na dokumente mohla pracovať ešte expertná skupina. Verí, že Učiace sa Slovensko sa dostane o pár mesiacov do podoby, ktorá by sa dala realizovať.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?