12. 10. 2017 19:20 | NOVÁ DUBNICA/TV Markíza

V Novej Dubnici hľadali ostatky novodobého sériového vraha

Národná kriminálna agentúra kopala na mestskom pozemku v miestach, kde obvinený muž ešte v lete choval svoje psy.

V Novej Dubnici dnes hľadali ostatky novodobého sériového vraha.
V Novej Dubnici dnes hľadali ostatky novodobého sériového vraha. Foto: TV Markíza

V Novej Dubnici hľadali ostatky novodobého sériového vraha zo Zliechova. Národná kriminálna agentúra kopala na mestskom pozemku v miestach, kde obvinený muž ešte v lete choval svoje psy.

Rovnako, ako v Zliechove, aj dnes v Novej Dubnici za pomoci bagra prehľadávali miesta, kde mal Miroslav zakopať zvyšky svojich prvých dvoch obetí. "Národná kriminálna agentúra nám dnes doručila list, že na mestskom pozemku bude vykonávať nejaké šetrenie k prípadu," hovorí primátor Novej Dubnice Peter Marušinec.

"Vzhľadom na aktuálne prebiehajúce úkony, nie je v súčasnej dobe možné poskytnúť akékoľvek bližšie informácie, pretože by mohlo dôjsť k ohrozeniu, respektíve zmareniu práve prebiehajúcich úkonov trestného konania," hovorca Prezídia policajného zboru Martin Wäldl.

V lete sa nám podarilo natočiť na tomto mieste aj sud, v ktorom podozrivý pálil rôzne veci. Nieje vylúčené, že tam skončili aj nezvestná Češka Sandra a Roman z Trenčína. Svoje obete totiž rozštvrtil a zvyšky spálil. "Všetky obete boli likvidované spálením. Ten priebeh tých skutkov je veľmi brutálny," uviedol ešte v júli riaditeľ NAKA Peter Hraško.

Miesto, kde mal zvyšky svojich obetí zakopať, ukázal vyšetrovateľom samotný vrah ešte v lete. Dnes policajti robili pomocou roxorov diery do mäkkej zeme, aby policajný pes mohol ľahšie určiť miesto nálezu. K trom vraždám sa 38-ročný muž polícii priznal. "Keď sa prizná páchateľ a v zásade vec je objasnená, tak pre nás ešte práca nekončí. Sme povinní zadovážiť ďalšie dôkazy," uviedol prezident Prezídia policajného zboru Tibor Gašpar.

Polícia spolupracuje aj s vyšetrovateľmi v Českej republike. Výpočet obetí vraha stále nemusí byť konečný. Jeho adoptívni rodičia sú z toho zhrození.

"To je chlapec, ktorého som si adoptovala. Dokedy bol tuto ženatý, na ženu nedal ani len ruku. Odišiel pracovať do zahraničia, do Čiech a potom sa to uťalo," hovorí adoptívna matka. "Ja som ho tam nechcel pustiť. Tu mohol robiť majstra zváračom, nie on sa hrabal do Karvinej," tvrdí adoptívny otec.

Práve tam sa spoznal s jednou zo svojich prvých obetí, Sandrou. Čo dnes policajti našli, či to boli ženské alebo mužské kosti, zatiaľ komentovať nechceli. Minimálne v jednom prípade ide o úkladnú vraždu začo mu hrozí doživotný trest.

Pozrite si reportáž redaktora TV Markíza Michala Bujnu:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?