Štvrtok 23.11. meniny má
°C
Bratislava zmeniť
15. 10. 2017 19:00 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Deti prišli o mamy, manželia o manželky a rodičia o dcéry: Príbehy, z ktorých trhá srdce

Na mieste zomrelo šesť žien a vodič mikrobusu, neskôr v nemoci podľahla zraneniam aj siedma opatrovateľka.

Na mieste tragédie už horia sviečky
Na mieste tragédie už horia sviečky Foto: TV Markíza

Zrážku s kamiónom nikto s opatrovateliek neprežil. Sobotná tragická nehoda si nakoniec vyžiadala osem obetí. Jedenásť detí prišlo o svoje mamy. Vinník nehody stále nie je jasný.

Na mieste nehody už horia sviečky. A to už aj za ženu, ktorá bojovala o život v nemocnici v Bojniciach. „Bohužiaľ, aj po dvoch operáciách a po veľkej snahe lekárov v noci zo soboty na nedeľu vážnym zraneniam podľahla," povedala hovorkyňa nemocnice v Bojniciach Radka Križanová.

Anna pochádzala z Kožuchoviec pri Stropkove. V malej dedine všetci verili, že svoj najťažší boj vyhrá. „Na druhý rok by mala 50 rokov," povedal starosta obce Ivan Zajac.

„Posledné jej slová boli, keď odchádzala teraz do Rakúska, otče posväťte mi byt v Stropkove, len už som nestihol," povedal gréckokatolický duchovný Ján Vasiľ.

 

Deti prišli o mamy, manželia o manželky, ale aj rodičia o dcéry. Zostali už iba spomienky a fotografie. Nebohá Lucia z Prešova už prácu opatrovateľky chcela zavesiť na klinec a byť pri svojich dvoch deťoch.

„Tá pani, o ktorú sa stará, povedala, že ešte potiahne a potom si začne hľadať nejakú prácu," prezradil otec nebohej Lucii František Gmitter.

Mimoriadne tragická nehoda sa stala medzi Hornými Vestenicami a Novákmi. Mikrobus plný opatrovateliek sa podľa našich informácií vracal z Grazu. Dve ženy mali vystúpiť v prievidzskom okrese a ďalšie na východnom Slovensku. Domov sa už ale nevrátili.

Na mieste zomrelo šesť žien a vodič mikrobusu. Podľa dlhoročného záchranára šance na prežitie boli nulové.

„Ťažké vnútorné poranenia, roztrhnutie vnútorných ciev, poranenie parenchových orgánov, ako sú pečeň slezina, mozog. Veľmi rýchlo dochádza k ukončeniu života," vysvetlil lekár a záchranár Štefan Svitok.

Autá sa zrazili na rovnej ceste. Špekuluje sa najmä o únave. „Pravdepodobne na stredovej čiare došlo k čelnej zrážke nákladného vozidla s dodávkou v ktorej sa viezlo celkom osem ľudí," ozrejmila hovorkyňa KR PZ Trenčín Elena Antalová.

Vodič mikrobusu bol z Michaloviec. Rozprávali sme sa s jeho príbuznými. Vraj svoju prácu mal rád a bol zodpovedný. Auto patrí rakúskej firme, pre ktorú jazdil piaty rok. Ženy vozil sám. Na dlhej trase s nikým nestriedal, príbuzní neveria, že by za volantom zaspal.

„Príčina tejto mimoriadne tragickej dopravnej nehody zatiaľ nie je presne stanovená, preto bol do trestného konania privolaný aj súdny znalec z odboru cestná doprava," doplnila Antalová.

Nebohé ženy, ktoré vodič viezol, s ním vraj nejazdili pravidelne. „Oni chodili predtým s nejakým iným vodičom a mal slovenskú značku," povedal otec nebohej Lucii František Gmitter.

Podľa pozostalých niektoré opatrovateľky nepracovali v Rakúsku cez agentúru. Vyšetrovanie teda jednoduché nebude. V najbližších dňoch prepustia z nemocnice vodiča kamióna, ktorý ako jediný nehodu prežil.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?