16. 10. 2017 17:02 | TRENČÍN/TV Markíza

Vysokoškolák si otvoril on-line obchod s marihuanou. Objednávky posielal poštou

Klientov mal zásadne v zahraničí a platili mu bitcoinmi.

Zadržaný mladík, ktorý pestoval a poštou posielal marihuanu.
Zadržaný mladík, ktorý pestoval a poštou posielal marihuanu. Foto: TV Markíza

Vrátila sa mu jedna zásielka a bolo po kšefte. Juraj (24) z Horného Sŕnia pestoval v rodinnom dome marihuanu a poštou ju v obálkach posielal klientom po celej Európe. Jeho drzosť ale nekončí listami plnými marihuany.

To, že posielal tovar klientom v listoch je nič. Vysokoškolák zverejnil inzerát na ponúkaný tovar. Platidlom boli bitcoiny.

Podľa vyjadrenia trenčianskej krajskej hovorkyne Eleny Antalová zákazníkov získaval prostredníctvom internetu, kde svoje aktivity inzeroval. Klientelu mal zásadne v zahraničí. Listy posielal na rôzne adresy napr. do Maďarska, Nemecka, Francúzska, Veľkej Británie, ale aj do Turecka.

To, čo vynášali kriminalisti z domu, kde mladík býval, vyrážalo dych. V jednej z miestností mal zriadené komplet laboratórium.

Zadržaná marihuana.
Zadržaná marihuana. Foto: TV Markíza
 

"Juraj policajtom dobrovoľne vydal 9,5 kg sušenej rastliny cannabis, množstvo ktorého zodpovedá 18-tim tisícom obvykle jednorázovým dávkam drogy," opísala zásah Antalová.

Na svoju činnosť si v Trenčíne prenajal aj byt. Časť rastlín zaistili kriminalisti v paneláku na najväčšom trenčianskom sídlisku. Z bytu vyniesli 36 sadeníc o veľkosti 80 až 90 centimetrov.

V pondelok (16. 10.) ho policajti predviedli pred sudcu okresného súdu a ten ho poslal do väzby. Hodnota zaistenej drogy, ktorú obvinený Juraj u seba prechovával, má na čiernom trhu v súčasnosti hodnotu minimálne 96 400 eur. Mladík môže za trestnú činnosť stráviť za mrežami až 20 rokov.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?