17. 10. 2017 17:45 | BRATISLAVA/Reflex

Choroba dcéry zasiahla do rodinného rozpočtu. Pomôže im aj Nadácia Markíza

Spoločne s nadáciou Dobrý anjel chce šíriť myšlienky darcovstva a získať nových podporovateľov.

Klára Karcelová s dcérkou.
Klára Karcelová s dcérkou. Foto: Reflex

Druhého októbra, presne na Deň anjelov, začala spolupráca medzi dvomi silnými charitatívnymi organizáciami. DOBRÝ ANJEL a NADÁCIA MARKÍZA sa rozhodli spolu ešte viac pomôcť slovenským rodinám, ktoré bojujú so zákernou chorobou.

Spolupráca odštartovala v deň jedenástych narodenín Dobrého anjela a bude pokračovať počas celého októbra.

Nadácia Markíza spolu s Televíziou Markíza podporí myšlienku získavania nových pravidelných darcov, Dobrých anjelov.

Počas októbra prinesie divákom spolu s Dobrým anjelom viacero zaujímavých a silných príbehov konkrétnych rodín. Cieľom spolupráce je šírenie myšlienky darcovstva a priblíženie dôvodov, prečo sa stať Dobrým anjelom a získať nových podporovateľov.

Nadácia Markíza a Dobrý anjel spolupracujú.
Nadácia Markíza a Dobrý anjel spolupracujú. Foto: Nadácia Markíza
 

"Sme vďační Televízií Markíza a aj jej Nadácií Markíza za podporu. Tešíme sa, že môžeme ukázať, že charitatívne organizácie nepoznajú slovo konkurencia, ale len slovo spolupráca. Každý, kto sa stane darcom, si i naďalej môže byť istý, že jeho príspevky budeme chorým preposielať do posledného centu," hovorí marketingová manažérka Dobrého anjela Ľudmila Kolesárová.

„Nadácia Markíza je zameraná na pomoc deťom a rodinám s deťmi, ktoré sa ocitli v zložitej životnej situácii. Podobne, ako nezisková organizácia Dobrý anjel, už niekoľko rokov podporujeme zdravotne či sociálne znevýhodnené deti, detské talenty, rodiny v núdzi, ale ajprojekty iných charitatívnych organizácií pracujúcich s deťmi. Zo skúseností vieme, že v zložitej životnej situácii je každá pomoc vítaná. Preto s vedomím, že opäť môžeme podporiť dobrú vec, spájame svoje sily s Dobrým anjelom a veríme, že k tisíckam existujúcich anjelov pribudnú v októbri ďalší," dodáva predsedníčka správnej rady Nadácie Markíza Marianna Trnavská.

Viac informácií o organizáciách a ako sa stať Dobrým anjelom nájdete na: www.dobryanjel.sk a www.nadacia.markiza.sk

Dcérka a syn Kláry Karcelovej.
Dcérka a syn Kláry Karcelovej. Foto: Reflex
 

Keď do života rodiny vstúpi ťažké ochorenie jedného či viacerých členov, vysoké náklady na liečbu často zasiahnu spoločný rozpočet. Pani Klára dlho váhala, čo všetko môže urobiť pre zdravie svojej dcérky. Sprvu odmietala možnosť, aby sa obrátili na nadácie a zbierky. Ťažká situácia v rodine však nakoniec jej pohľad na vec zmenila.

V magazíne Reflex sme spracovali príbeh chorého dievčatka, ktorý nakrútila Jarmila Kováčová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?