17. 10. 2017 18:27 | BRATISLAVA/TV Markíza

Policajti už vedia, kto je rozštvrtená žena, ktorú našli pred rokmi v Dunaji. Tu sú podrobnosti

Podľa našich informácií obeť pochádza z Dunajskej Stredy a vraj má deti. Najmladšie malo údajne len rok.

Časti tela vytiahli z Dunaja.
Časti tela vytiahli z Dunaja. Foto: TVNOVINY.sk

Policajti vedia, kto je rozštvrtená žena, ktorú našli pred rokmi v Dunaji! Podľa zistení Markízy to nebola cudzinka, ako sa pôvodne predpokladalo. Zavraždená má pochádzať z južného Slovenska.

Takmer štyri roky mala obeť beštiálnej vraždy na kríži nápis neznáma žena. Teraz sa ale všetko zmení. Podľa našich informácií totiž policajti už jej totožnosť poznajú. Potvrdili to testy DNA.

Technici odobrali vzorky DNA jej matke a tie sa zhodovali s nebohou.

„Nakoľko dôvody prerušenia trestného stíhania vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy pominuli, vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave od dňa 12.10.2017 vo vyšetrovaní pokračuje," uviedol hovorca Krajskej polície v Bratislave Michal Szeiff.

 

 
Podľa našich informácií obeť pochádza z Dunajskej Stredy a vraj má deti. Najmladšie malo údajne len rok, keď zmizla. Prvé informácie od súdnych lekárov pritom hovorili, že nebola nikdy tehotná. Na jej ostatky pred pitvou ale vplývalo počasie - objavili ju v horúčavách v auguste.

Torzo ženy bez končatín našli v Karloveskom ramene ešte 2. augusta 2013. O štyri dni neskôr vytiahol z Dunaja pri Čunove rybár časť nohy. Postupne hasiči vylovili z priehrady kus ramena, predlaktie a stehno. Rezy mal ktosi naznačené fixkou. Boli čisté a vrah ich údajne viedol precízne cez chrupavky a mäkké tkanivá.

„Bol dostatočne bezcitný, aby takto drasticky zahládzal stopy a spravil to spôsobom, ktorý sa vymyká bežnému postupu," povedal vtedy psychiater Martin Halmo.

Žena nemala na pozostatkoch žiadne znaky, na základe ktorých by ju dokázali identifikovať. Navyše dodnes chýba hlava aj končeky prstov. V chrbte a stehne našli lekári vyše desať bodných rán.

Dátum smrti stanovili na 30.júla, zomrela teda tri dni predtým, ako objavili jej torzo. V záznamoch pohrebnej služby je napísané, že mala mať 38 rokov. No je to vraj len odhad. Pochovali ju päť mesiacov po náleze. Ako na jej identitu policajti prišli, o tom možno zatiaľ len špekulovať.

„Dokonalý zločin neexistuje a hovorí sa, že čas pracuje pre páchateľa, ale každá minca má dve strany, že čas pracuje aj pre políciu. Môže sa objaviť nejaký svedok, nejaký oznamovateľ," dodal bývalý kriminalista Syn: Matej Snopko ešte v roku 2015.

Keď už vedia, komu pozostatky patria, dokážu zúžiť okruh podozrivých - a tak poskladať mozaiku tohto brutálneho činu. Na prokuratúre sme zistili, že zatiaľ z tejto vraždy nikoho neobvinili.

Máte podrobnejšie informácie o obeti? Napíšte nám na adresu somreporter@markiza.sk

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?