Správy z vášho kraja:
17. 10. 2017 19:44 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Láska, smrť aj zvrhlé sexuálne praktiky v príbehu hľadania vraha z pohrebníctva vo Zvolene

Trom obvineným hrozia dlhoročné tresty, neveste nebohého až doživotie.

Obvinení z vraždy majiteľa pohrebníctva - Miriam, Ján Hanuska ml. a Jozef Sobotka.
Obvinení z vraždy majiteľa pohrebníctva - Miriam, Ján Hanuska ml. a Jozef Sobotka. Foto: TV Markíza

Láska, smrť aj zvrhlé sexuálne praktiky. Príbeh hľadania vraha zo zvolenského pohrebníctva smeruje k záveru. Pred súdom v utorok (17. 10.) štyria obžalovaní predniesli záverečné reči. Nechýbali slzy či slová ľútosti.

Jar, tri roky dozadu. Na poschodí domu, kde sídli známe pohrebníctvo našli telo staršieho muža. V tele mal tri strelné rany. Podvečer už policajti začali hľadať vraha.

Dva roky nato policajti ukázali prstom na štyroch ľudí. Jozefa, ktorý mal stlačiť spúšť, zatkli na ulici. Vo väzbe skončil aj syn nebohého, jeho manželka a manželkina dcéra Miriam.

Vnučka Miriam nám na kameru povedala, že si je vedomá, že nič neurobila, nikomu neublížila a na všetko sa snaží dívať optimisticky.

„No... To vďaka manželovým dcéram, ide im o majetok," povedala na mikrofón obvinená, ktorá je manželkou syna zavraždeného majiteľa pohrebníctva Jána Hanusku ml.

Výpovede obvinených aj mnohých svedkov, dlhé mesiace policajnej práce. Organizátorkou vraždy mala byť podľa prokuratúry 26-ročná vnučka majiteľa pohrebníctva. S hrôzostrašným nápadom mala osloviť svoju mamu, tá sa poradila s manželom. Údajne on mal nájsť vraha svojho otca a zaplatiť mu 7 000 eur. Starý pán už nemal šancu.

V utorok ( 17. 10.) pred sudcom zazneli záverečné reči. Všetci sa cítia nevinní, hovorili o spiknutí a chýbajúcich dôkazoch proti nim. Trom z nich hrozia 25-ročné tresty, neveste nebohého až doživotie.

Na jednej strane prokuratúra, ktorá žiada pre príbuzných nebohého veľmi vysoké tresty, na strane druhej obhajoba, ktorá hovorí o chýbajúcich dôkazoch. O vine alebo nevine obžalovaných definitívne rozhodne v piatok (20. 10.) sudca špecializovaného trestného súdu. Viac reportáži Martiny Kašiarovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?