Správy z vášho kraja:
18. 10. 2017 13:07 , článok bol aktualizovaný 18. 10. 2017 19:06 | TREBIŠOV/TV Markíza

Dráma pri pôrode v Trebišove: Žena sa počas cisárskeho rezu ocitla v plameňoch

Utrpela popáleniny 2. a 3. stupňa na tých najintímnejších miestach.

Rodička sa ocitla v plameňoch.
Rodička sa ocitla v plameňoch. Foto: TVNOVINY.sk

Dráma pri pôrode v Trebišove. Rodiaca žena sa počas cisárskeho rezu ocitla v plameňoch. Všetko sa to udialo pred očami jej matky, ktorá bola tiež pri pôrode. Rodička utrpela ťažké popáleniny. Dieťaťu oheň neublížil, aj napriek tomu je vo vážnom stave.

Brucho matky už bolo z časti otvorené. V tom žena začala silno kričať. „Začala trhať a kričať, že páli, páli," opísala matka rodičky.

Lekári si to nevedeli vysvetliť. Rodička mala telo znecitlivené. Bolesť teda nemala cítiť. Prečo žena kričí zistili, až keď zbadali plamene.

Dieťa bolo ešte v bruchu matky. Pôrod teda museli dokončiť na inom lôžku. Prvorodička (28) sa nebude zotavovať len po cisárskom reze. Na tele má popáleniny druhého a tretieho stupňa. „Je popálená ľavá dolná končatina, ľavá sedacia oblasť, intímne partie celé, a po bokoch až po lopatky," povedala matka rodičky.

Popálenú mladú ženu by mali previezť na kliniku popálenín do Šace. Jej mama sa obáva aj o zdravie svojho vnúčika.

 

Matka rodičky tiež tvrdila, že dieťaťu sa zhoršilo dýchanie a museli ho previezť do Košíc. „Tieto komplikácie boli vyvolané predčasným pôrodom, nie samotnou udalosťou," uviedol hovorca siete nemocníc, do ktorej patrí aj tá trebišovská, Tomáš Kráľ.

To, čo sa počas pôrodu stalo na pôrodnej sále, doposiaľ nikto z lekárov nezažil. Podľa nemocnice horieť začali výpary dezinfekčného roztoku. „Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, žeby mali medicínske prístroje poruchu, alebo že by boli zanedbané medicínske postupy," dodal Kráľ.

Matka rodičky je detská lekárka. Ona sama tvrdí, že si počas pôrodu žiadne pochybenie lekárov nevšimla.

Nemocnica tvrdí, že nehodu prešetrí a príjme opatrenia, aby sa podobné prípady neopakovali.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?