Správy z vášho kraja:
19. 10. 2017 19:00 | TREBIŠOV/TV Markíza

Primár načrtol, ako je možné, že mladá rodička začala horieť pri pôrode

Zásadné pochybenie zo strany zdravotníckeho personálu je možné vylúčiť, tvrdí hovorca siete nemeocníc Svet zdravia.

Pôrod cisárskym rezom sa zmenil na horor.
Pôrod cisárskym rezom sa zmenil na horor. Foto: TVNOVINY.sk

Mal to byť najkrajší deň v jej živote, no pôrod cisárskym rezom sa zmenil na horor. Mladá žena horela priamo na operačnom stole, keď rodila. Prípad, ktorý sa stal v Trebišovskej nemocnici, vyvoláva mnohé otázniky.

Podložka pod mladou rodičkou sa počas zákroku vznietila. Bola nasiaknutá dezinfekčným prostriedkom s obsahom alkoholu. Ako sa to vôbec mohlo stať? Personál nemocnice, ktorý bol pri pôrode, najprv nič nezanedbal.

"Takéto nehody sú veľmi ojedinelé a zdravotníci s nimi v bežnej praxi nepočítajú. Preto je možné vylúčiť zásadné pochybenie zo strany zdravotníckeho personálu," povedal hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ.

Faktom však je, že mladá rodička utrpela ťažké popáleniny približne na 30 percentách tela. "Ona je popálená na ľavej dolnej končatine od kolena hore, na sedacej oblasti, bohužiaľ aj intímnych partiách," uviedla matka rodičky.

 

Mladú ženu vo štvrtok dopoludnia previezli z Trebišovskej nemocnice na špecializovanú Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie do nemocnice v Šaci. Podľa našich informácií by jej zdravotný stav mal byť stabilizovaný.

„Na žiadosť pacientky aj najbližších príbuzných sa bohužiaľ k tomu prípadu nebudeme vyjadrovať," hovoril primár Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie nemocnice v Šaci Eugen Frišman.

Novorodenec mal síce po pôrode problémy s dýchaním, no mal by byť v poriadku. Skúsený pôrodník tvrdí, že vznietenie počas operácie nie je vylúčené. Vraj to nie je u nás ani vo svete prvý podobný prípad.

„Takéto prípady sa stávajú vo svete, nie je to úplná rarita, keďže tieto dezinfekčné roztoky sa používajú v spojitosti s elektrokoagulácia, čiže, keď chceme zastaviť krvácanie, tak používame elektrický skalpel a vtedy je vždy riziko vznietenia," vysvetlil primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky v nemocnici v Šaci Erik Dosedla.

Samozrejme iba v tom prípade, ak sa na dezinfekciu používajú látky s obsahom alkoholu alebo iných horľavín. „Samozrejme veľmi nás mrzí, čo sa stalo našej pacientke. V spolupráci s dodávateľmi použitého dezinfekčného roztoku, ako aj s výrobcom elektrokoagulácie, zisťujeme možnú súvislosť," dodal Tomáš Kráľ zo siete nemocníc Svet zdravia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?