Správy z vášho kraja:
19. 10. 2017 19:00 | BRATISLAVA

Stretli sme sa s matkou a sestrou rozštvrtenej ženy z Dunaja: Prekvapivé tvrdenia

Kamarátka nebohej nám povedala, čo sa stalo tesne pred zmiznutím.

Našli sme dlhoročnú kamarátku rozštvrtenej ženy.
Našli sme dlhoročnú kamarátku rozštvrtenej ženy. Foto: TVNOVINY.sk

Musel ju zavraždiť maniak alebo psychopat. Toto si myslí dlhoročná kamarátka ženy, ktorú našli rozštvrtenú v Dunaji pred štyrmi rokmi. Hoci testy DNA potvrdili, že mŕtvou je žena z južného Slovenska, jej rodina tomu stále neverí. Zostali po nej dve deti.

O pátraní po 29-ročnej Vladine sme v minulosti informovali na našom spravodajskom webe. Rodina vtedy ešte netušila, čo sa s ňou stalo. Jej nezvestnosť ale nahlásili až rok potom, čo zmizla.

Mladú mamičku vraj videli naposledy na pohrebe strýka na cintoríne v Podunajských Biskupiciach. Bolo to koncom júna 2013, teda ani nie dva mesiace predtým, ako ju zavraždili.

Našli sme jej dlhoročnú kamarátku, ktorá tvrdí, že potom išla Vladina do záložne. „Nemala peniažky, tak išla založiť náušničky do záložne a odvtedy ju nikto nevidel, ona to nikdy nerobila, že by sa nevrátila! To musel byť nejaký maniak, ktorý ju vystrašil, ktovie, či ju nemučili alebo čo, nejaký psychopat takto rozštvrtiť ju, jak nejaké prasa," povedala kamarátka zavraždenej.

Vladina žila vo Veľkom Blahove pri Dunajskej Strede. S partnerom vychovávala dcéru a syna. Dievčatko malo v čase jej zmiznutia sedem rokov, chlapec len deväť mesiacov. Jej kamarátka nám tvrdila, že vraj v minulosti mala mať problém s toluénom, no od detí by len tak neodišla.

Stretli sme sa s matkou a sestrou zavraždenej ženy. Na kameru hovoriť nechceli, no mimo nej nám povedali, že neveria, že je to ich Vladina. Rovnako si nevedia vysvetliť ani to, kto by jej chcel takýmto spôsobom ublížiť, pretože celý život vraj žila skromne.

 

Torzo ženy našli začiatkom leta v Dunaji v Karlovej Vsi, o tri dni neskôr vytiahli ďalšie časti tela na priehrade v Čunove.

„Spôsob spáchania svedčí o niekoľkých veciach. Z toho, že telo bolo pokreslené fixkou, tu možno dedukovať, že to robil s chladnou hlavou, nerozrezával z nenávisti, ale z racionálneho dôvodu, preto, aby sa ľahšie dalo schovať, aby sťažili identifikáciu, aby policajti nevedeli, kto je obeť," uviedol bývalý kriminalista Matej Snopko.

Aký bol motív ublížiť takejto žene, kam schoval vrah hlavu a ďalšie časti tela? Je možné, že je stále niekde medzi nami? Nezodpovedaných otázok je stále veľa. Aj napriek tomu, po tom, ako ju identifikovali, okruh podozrivých sa podľa bývalého kriminalistu zužuje.

„Zo strany polície je to veľmi dobrá práca, vraždu nenechali tak, ukázalo sa, že možno vraha chytiť. Tento vrah napriek tomu časovému úseku nezostane nepotrestaný," dodal Snopko.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?