Správy z vášho kraja:
20. 10. 2017 10:46 | TRENČÍN/kacs

Náhle zomrel expolicajt Florián Zaťko, ktorý zavraždil manželku a dvoch malých synov

Za trojnásobnú vraždu si mal odpykať 25-ročný trest.

Florián Zaťko na archívnej snímke.
Florián Zaťko na archívnej snímke. Foto: TASR

Bývalý policajt Florián Zaťko (†43), ktorý v roku 2006 zastrelil služobnou zbraňou na juhu Slovenska svoju manželku a dvoch synov, v stredu náhle v nemocnici zomrel. Ako informuje cas.sk trojnásobnému vrahovi pravdepodobne zlyhali orgány.

Zaťko si odpykavál 25-ročný trest za to, že v Neninciach v okrese Veľký Krtíš vyvraždil svoju rodinu. Motívom hrozného činu bola údajná nevera manželky. O život prišla Žofia († 28) a dvaja synovia Enrico († 9) a Marcus († 5), ktorý v tom čase práve spali. Muž sa po vražde pokúsil spáchať samovraždu, ale lekári ho zachránili. Napokon zomrel tento týždeň v stredu na oddelení akútnej a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice v Trenčíne. „Došlo k úmrtiu odsúdeného, ktorý bol vo výkone trestu odňatia slobody pre spáchanie trestného činu úkladnej vraždy," uviedol pre portál hovorca Zboru väzenskej a justičnej stráže Adrián Baláž s tým, že koniec výkonu trestu mal mať v roku 2031.

„Pravdepodobnou príčinou úmrtia bolo multiorgánové zlyhanie z chorobných príčin," dodal hovorca. Okolnosti úmrtia sú predmetom vyšetrovania a bola nariadená pitva.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?