20. 10. 2017 19:15 | RUŽOMBEROK/TV Markíza

Blokáda cesty pri Ružomberku: Ľudia protestovali proti zastavenej výstavbe D1

V najkritickejšom piatkovom čase uviazlo po hodine v kolónach odhadom asi 25 tisíc áut.

Z blokovania ciest na Slovensku sa asi rodí novodobý fenomén.
Z blokovania ciest na Slovensku sa asi rodí novodobý fenomén. Foto: TVNOVINY.sk

Z blokovania ciest na Slovensku sa asi rodí novodobý fenomén. Prvé protestné akcie sa začali objavovať okolo roku 2010, keď už bolo všetkým jasné, že diaľnica z Bratislavy až do Košíc je v nedohľadne.

Tento rok však už počet blokád výrazne narástol. Aj v piatok sa na hlavných ťahoch v okolí Ružomberka tvorili niekoľkokilometrové kolóny. Ľudia tam hodinu protestovali proti zastavenej výstavbe severnej diaľnice D1 Hubová - Ivachnová.

V najkritickejšom piatkovom čase uviazlo po hodine v kolónach odhadom asi 25 tisíc áut.

Prvé miesto, kde nespokojní ľudia blokovali dopravu, bolo v Liptovskej Osade. Zastavili tak autá smerujúce z horského priechodu Donovaly a späť.

Druhým miestom, odkiaľ na obe strany siahali niekoľkokilometrové kolóny, bol hlavný ťah medzi Martinom a Ružomberkom. Blokáda bola v obci Rojkov.

A do tretice autá stáli v obci Likavka. Pár stoviek metrov odtiaľto je totiž tunel Čebrať. V tomto čase už ním mali prechádzať autá, no práce stoja viac ako dva roky.

Rovnako bol ochromený aj hlavný cestný ťah z Oravy a Poľska.

Na všetkých troch miestach dopravu po pol hodine na chvíľu pustili, aby sa po skončení blokády tvorili menšie zápchy, keďže v Ružomberku sa všetky tri blokované cesty stretávajú.

Na Kysuciach, v Prešove a okolí, vo Zvolene, Šarišskom Štiavniku či na Soroške. Na Slovensku bolo tento rok viac ako 20 blokád.

Podobne ako všetky pred ňou, ani táto blokáda okrem upozornenia na nespokojnosť ľudí viac neprinesie.

„Priority Národnej diaľničnej spoločnosti stanovuje vláda programovým vyhlásením resp. ministerstvo dopravy. Nemyslíme si, že takéto akcie dokážu skrátiť lehoty stanovené zákonom," dodala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti zvuk Michaela Michalová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?