Správy z vášho kraja:
22. 10. 2017 12:56 | VYSOKÉ TATRY/TASR

Na turistickom chodníku v Tatrách zomrel po páde turista z Maďarska

Muž podľa záchranárov počas túry náhle skolaboval.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza,

Turista, ktorý zomrel v sobotu po nešťastnom páde na značenom chodníku vo Vysokých Tatrách, bol 68-ročný občan Maďarska. V nedeľu to potvrdil prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Muž podľa záchranárov počas túry náhle skolaboval na turistickom chodníku v Mengusovskej doline nad Žabími plesami. Spadol pritom priamo na skaly, čím utrpel vážne poranenie hlavy a hrudníka. K nešťastiu došlo okolo poludnia.

"Zranenia muža boli také vážne, že ani privolaní záchranári mu nedokázali obnoviť základné životné funkcie a svojim zraneniam na mieste podľahol," uviedla hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková. Lekárka na mieste konštatovala o 13.20 h exitus.

Horská záchranná služba (HZS) transportovala telo nebohého na Popradské pleso, odkiaľ ho previezli do márnice v Novom Smokovci. "Službukonajúci ohliadajúci lekár vylúčil cudzie zavinenie a nariadil pitvu," konštatoval Džobanik.

V čase nešťastia sa dcéra maďarského turistu nachádzala pred skupinou, v ktorej išiel jej otec. Po jej príchode na policajný útvar vo Vysokých Tatrách bolo podľa hovorcu telo nebohého stotožnené.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?