Správy z vášho kraja:
09. 11. 2017 12:25 | BRATISLAVA/TASR

Poznáme naj mesto a obec Slovenska

Prečítajte si, ako hlasovali ľudia.

Kostol Sv. Mikuláša v Liptovskom Mikuláši.
Kostol Sv. Mikuláša v Liptovskom Mikuláši. Foto: lennystan/shutterstock.com

Naj mestom Slovenska je Liptovský Mikuláš, obcou Halič v okrese Lučenec. Primátorom Slovenska sa stal Jozef Trstenský z Nového Mesta nad Váhom a starostom Michal Kotrady zo Smižian v okrese Spišská Nová Ves.

Katolícky kostol nad Novým Mestom nad Váhom.
Katolícky kostol nad Novým Mestom nad Váhom. Foto: Maran Garai/shutterstock.com
 

Rozhodlo o tom hlasovanie v deviatom ročníku súťaže Naj mesto a obec Slovenska 2017 a v šiestom ročníku súťaže Primátor/Starosta Slovenska. TASR o tom informoval ich vyhlasovateľ, celoslovenský informačný portál slovakregion.sk.

Liptovský Mikuláš.
Liptovský Mikuláš. Foto: Schlachta Stanislav/shutterstock.com
 

"Naším cieľom a cieľom súťaží bolo poukázať na krásy našich krajov, miest a obcí a v neposlednom rade na snahu primátorov a starostov o rozvoj miest a obcí," uvádza portál.

Liptovský Mikuláš, víťaz v kategórii miest, získal 25.901 hlasov, druhé Brezno 25.756 a tretia Spišská Nová Ves 25.689 hlasov.

Zámocký hotel nad obcou Halič.
Zámocký hotel nad obcou Halič. Foto: TASR
 

Za Halič ako najúspešnejšiu obec sa vyslovilo 41.566 hlasujúcich, druhý Vinodol v okrese Nitra dostal 15.884 a tretie Spišské Tomášovce v okrese Spišská Nová Ves 15.544 hlasov.

Podľa informácií portálu prebiehali obe súťaže od 1. apríla do 31. októbra 2017. Oficiálne verejné odovzdávanie cien sa uskutoční v januári budúceho roka v bratislavskej Inchebe pri príležitosti výstavy ITF Slovakiatour.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce