Správy z vášho kraja:
13. 11. 2017 16:26 | BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

Parkovacia asociácia apeluje na Druckera, aby riešil parkovanie pred nemocnicami

Podľa jej názoru parkovanie pred nemocnicami nemôže fungovať na bezplatnej báze, pretože tak chýba regulácia.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Slovenská parkovacia asociácia apeluje na ministerstvo zdravotníctva, aby riešilo otázku bezplatného parkovania pred nemocnicami. Poukazuje na to, že súčasné riešenie nie je systémové.

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker pre TV Markíza pripustil, že s bezplatným parkovaním sú problémy a že je ochotný diskutovať o zmene.

"SPA znova apeluje na vedenie ministerstva zdravotníctva, aby problému venovalo väčšiu pozornosť a otvorilo širšiu diskusiu, kde by mali dôležitý hlas odborníci s dlhoročnými skúsenosťami s riešením parkovania v takom citlivom prostredí, ako sú zdravotnícke zariadenia, pričom vedia sprostredkovať aj skúsenosti zo zahraničia," povedal predseda asociácie Miroslav Lepeta.

 

Parkovanie pred nemocnicami podľa asociácie nemôže fungovať na bezplatnej báze, pretože tak chýba regulácia. "Ako sa ukázalo, parkoviská v areáloch mnohých nemocníc sú v takom prípade kapacitne nepostačujúce a nemocnice nemajú dostatok finančných prostriedkov na budovanie nových... Otázka teda je, či chcú pacienti parkovať zadarmo na úkor iných potrieb zdravotníctva, alebo zaplatia za to, že im bude umožnené kultúrne parkovanie za primeranú cenu," uviedla SPA v stanovisku. Riešenie vidí v spolupráci nemocníc s ďalším partnerom.

Minister zdravotníctva od júla prikázal nemocniciam prijať nové podmienky parkovania. Pre pacientov je na štyri hodiny zadarmo, pre návštevy dve. Príkaz sa týkal štátnych nemocníc, nie všade sa ho už podarilo zrealizovať.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce

Už ste čítali?